خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار جدی خشکسالی در افغانستان جنگ‌زده

نظرها
هشدار جدی خشکسالی در افغانستان جنگ‌زده
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

افغانستان در سال جاری با خطر جدی کم‌آبی و خشکسالی روبروست. مقام‌های رسمی افغانستان با اعلام این که میزان بارندگی‌ها در زمستان گذشته در این کشور جنگ‌زده به طور کم‌سابقه‌ای کاهش یافته، می‌گویند تا همین موقع از سال، ۲۰ تا ۳۵ ولسوالی به شدت درگیر مشکل کم‌آبی هستند.

هاشم خان بهادری، سخنگوی اداره ملی آمادگی مبارزه با حوادث افغانستان می‌گوید: «امسال خشکسالی به حدی رسیده است که ما مجبوریم در برخی مناطق کشور وضعیت اضطراری اعلام کنیم.»

بهادری همچنین گفته است دولت برای کاهش خطرات ناشی از خشکسالی بودجه‌ای در نظر گرفته است.

سازمان ملل به کمک می‌شتابد

کمبود ذخایر برفی در زمستان گذشته از سال ۲۰۰۲ میلادی تا کنون در افغانستان پیشینه نداشته و به همین دلیل سازمان ملل متحد برای کمک انسانی به دولت افغانستان به هدف پیشگیری از بحران اعلام آمادگی کرده است.

صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف روز دوشنبه سوم اردیبهشت مبلغی معادل ۱۰ میلیون دلار را برای کمک به کودکان و خانواده‌های افغان ساکن در ولسوالی‌های دچار بی‌آبی و قحطی اختصاص داد.

ذخایر برفی یکی از مهم‌ترین منابع تأمین آب در افغانستان است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.