خبر فوری
This content is not available in your region

بروکسل میزبان یک نشست با محور کمک مالی به سوریه

نظرها
بروکسل میزبان یک نشست با محور کمک مالی به سوریه
اندازه متن Aa Aa

بروکسل پایتخت بلژیک و مقر اتحادیه اروپا روزهای چهار و پنجم اردیبهشت میزبان یک «کنفرانس بین‌المللی حمایت مالی برای حل بحران سوریه» است. برگزارکنندگان این نشست از گروه های مخالف و موافق دولت سوریه نماثینده ای دعوت نکرده‌اند.

در این کنفرانس نمایندگانی از ۸۵ کشور و سازمان بین المللی حاضر خواهند بود. بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا با همکاری سازمان ملل مسئول برگزاری این نشست هستند. برگزارکنندگان نشست از نمایندگان کشورهای چون روسیه، آمریکا، چین، و ترکیه و ایران نیز دعوت به عمل آورده اند. به گفته یکی از مقامات اتحادیه اروپا، ایران، روسیه و ترکیه تایید کرده اند که در کنفرانس بین المللی کمک مالی به سوریه شرکت می کنند.

با این وجود هنوز معلوم نیست هیات‌های ایرانی و روس در این نشست در چه سطحی خواهند بود.

بیشتر بخوانید:آغاز به کار کنفرانس بین المللی کمک به سوریه در بروکسل

استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل برای سوریه نیز اعلام کرده است در این کنفرانس شرکت می‌کند. وی به همراه فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست مطبوعاتی شرکت خواهند کرد.

در آوریل سال ۲۰۱۷ هم کنفرانس مشابهی در این شهر برگزار و حدود هشت میلیارد یورو برای کمک به آسیب دیدگان از بحران سوریه جمع‌آوری شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.