خبر فوری
This content is not available in your region

بیانیه اتحادیه عرب: برجام نیازمند بازنگری است

نظرها
بیانیه اتحادیه عرب: برجام نیازمند بازنگری است
اندازه متن Aa Aa

احمد ابوالغیظ، در واکنش به خروج آمریکا از برجام خواهان بازنگری توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بین‌المللی اشد.

دبیرکل اتحادیه عرب روز چهارشنبه ۹ مه/ ۱۹ اردیبهشت در بیانیه‌ای می‌گوید: «توافقی که در سال ۲۰۱۵ امضا شد تنها به شکاف هسته‌ای در عملکرد ایران می پردازد و ایران سیاست‌های دیگری را نیز به کار می گیرد که موجب بی‌ثباتی در منطقه می‌شود و نباید تنها به بعد هسته‌ای ایران پرداخته شود.»

بیشتر بخوانید:

دبیرکل اتحادیه عرب در پایان این بیانیه با بیان اینکه موضعش در زمان امضای توافق هسته‌ای نیز همین بود و این موضع تغییر نخواهد کرد، گفت: «نشست‌های اخیر سران عرب در اردن و عربستان نشان داد که کشورهای عربی نسبت به رفتارهای ایران در منطقه بسیار نگران هستند و خواهان تغییر این رفتار هستند. ما بارها تاکید کرده‌ایم که اگر ایران مایل به ایجاد روابط با کشورهای عربی براساس حسن همجواری است، باید در رفتارهای خود بازنگری کند.»

دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب ۸ مه / ۱۸ اردیبهشت در سخنرانی رسما اعلام کرد که آمریکا از برجام خارج شده و تحریم‌ها علیه ایران هم دوباره فعال می‌شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.