خبر فوری
This content is not available in your region

مهاجمان مسلح ۲۶ روستایی را در بروندی کشتند

نظرها
مهاجمان مسلح ۲۶ روستایی را در بروندی کشتند
اندازه متن Aa Aa

حمله گروهی ناشناس به روستایی در کشور جمهوری بوروندی روز شنبه ۲۲ اردیبهشت (۱۲ می)، ۲۶ کشته و ۷ زخمی بر جای گذاشت.

وزیر امنیت این کشور ادعا کرد که این عملیات از سوی یک «یک گروه تروریستی» رخ داده است. با این حال وی به جزئیات این واقعه و هویت مهاجمان اشاره نکرد.

یکی از شاهدان این واقعه گفت که در طی این حمله ۲۴ نفر در منازل خود کشته شدند و ۲ نفر از مجروحان نیز در بیمارستان جان باختند. چند کودک در میان قربانیان هستند.

کشور جمهوری بوروندی، واقع در شرق آفریقا از سال ۲۰۱۵ و با سر کار آمدن پیر انکورونزیزا (Pierre Nkurunziza)، رئیس جمهوری این کشور برای سه دوره پیاپی، شاهد درگیری‌های سیاسی خونین بوده است.

بیشتر بخوانید:

دولت بروندی به دنبال تغییر دوران ریاست جمهوری از ۵ سال به ۷ سال و همچنین اعطای قدرت بیشتر به رئیس جمهور است. اگر این تغییرات در مجلس این کشور تصویب شود، آقای انکورونزیزا این امکان را خواهد یافت که پس از پایان دوران ریاست جمهوری خود در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۴ سال دیگر بر مسند قدرت بنشیند.

براساس گزارش سازمان ملل متحد، از سال ۲۰۱۵ تا کنون حدود ۱۲۰۰ نفر در بروندی کشته شده و بیش از ۴۰۰ هزار نفر نیز از این کشور گریخته‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

THOMSON REUTERS FOUNDATION / Adaobi Tricia Nwaubani
آوارگان بروندی در روانداTHOMSON REUTERS FOUNDATION / Adaobi Tricia Nwaubani
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.