خبر فوری

موتوجی پی؛ مارک ماکز در فرانسه هم به روی سکوی نخست رفت

 نظرها
موتوجی پی؛ مارک ماکز در فرانسه هم به روی سکوی نخست رفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مارک مارکز روز یکشنبه مسابقه موتورسواری جایزه بزرگ فرانسه را بر روی پیست شهر مانس با اقتدار فتح کرد.

راننده اسپانیایی تیم هوندا پس از بیست و هفت گردش به دور پیست و طی مسافتی به طول ۱۱۳ کیلومتر با ثبت زمان ۴۱ دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۷۷۳ صدم ثانیه، زودتر از دانیلو پتروچی و والنتینو روسی، رانندگان ایتالیایی تیم های دوکاتی و یاماها از خط پایان گذشت.

یوان زارکو، راننده فرانسوی تیم یاماها که «پل پوزیشن» را از آن خود کرده و مسابقه را از خط یک استارت زده بود برغم رقابت تنگاتنگ با خورخه لورنسو و مارک مارکز برای پیشتازی، در دور هفتم دچار سانحه شد و از ادامه رقابت بازماند.

مارکز بدین ترتیب با کسب سومین عنوان نخست پیاپی در مسابقات فصل، شمار پیروزی های خود را پس از پنجمین مرحله از رقابت های قهرمانی موتوجی پی به عدد ۳۸ رساند. این رکورد پیشتر به تنهایی در اختیار کیسی استونر، راننده استرالیایی و قهرمان دوگانه جهان در سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ بود.

مارک مارکز اینک با ۳۶ امتیاز اختلاف نسبت به ماوریک وینالس اسپانیایی، نزدیک ترین تعقیب کننده اش در جدول کلی مسابقات فصل، به صدرنشینی ادامه می دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.