خبر فوری

مشاور اسبق ترامپ‌ به یورونیوز: پوپولیسم آینده سیاست جهان را شکل می‌دهد

نظرها
مشاور اسبق ترامپ‌ به یورونیوز: پوپولیسم آینده سیاست جهان را شکل می‌دهد
اندازه متن Aa Aa

استیو بَنون مدیر جنجالی پیشین کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ و مشاور وی این هفته به اروپا آمده است. وی در مجارستان توقف کرد تا سخنرانی خود را تحت عنوان «سیاست ترامپ به نام اول آمریکا و تأثیر آن بر اروپای مرکزی» ارائه کند.

یورونیوز به این بهانه با استیو بنون گفتگویی انجام داده و نظر وی را درباره مهمترین مسائل سیاسی تأثیرگذار بر اروپای حال حاضر جویا شده است. گزیده کوتاهی از این گفتگو را در زیر می‌خوانید.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یورونیوز: شما از دنیای جدید جسور سخن گفته‌اید. آیا می‌توانید تصویری از اروپای ۱۰ تا ۲۰ سال آینده به ما ارائه کنید؟

استیو بنون: «بله. اروپای آینده مجموعه‌ای از ملت‌ها خواهد بود.»

یورونیوز: پس دیگر اتحادیه اروپایی در کار نخواهد بود؟

استیو بنون:‌ «خیر. فکر می‌کنم اتحادیه اروپا همچنان وجود خواهد داشت. اما فکر می‌کنم بیشتر راهی شبیه ایالات متحده را خواهد پیمود؛ این دولت/ملت‌هایی که ملیّتشان را کنار گذاشته‌ و بخشی از یک سازمان عقیم شده‌ بودند. فکر می‌کنم شما چیزهایی خواهید داشت نظیر پوپولیسم. مردمانی با کنترل بسیار بیشتر بر حق حاکمیت ملی و شهروندی خود. فکر می‌کنم در زمینه ملی‌گرایی مجموعه‌ای از ملتهای پرشور خواهید داشت. مثلا مجارستان و جمهوری چک و همچنین فرانسه و آلمان ملت‌های بسیار پرشور و قوی‌ای خواهند بود و فکر می‌کنم بسیار جذاب است. فکر می‌کنم مردم کنترل مستقیم‌تری بر کشورهایشان خواهند داشت.»

آقای بنون در این گفتگو به تفصیل از علاقه خود به دونالد ترامپ و همچنین ویکتور اوربان نخست‌وزیر مجارستان سخن می‌گوید درحالیکه به شدت به رسانه‌ها و آنچه نخبگان جهانی می‌نامد حمله می‌کند.

مشاور پیشین ترامپ همچنین دولت تازه شکل‌ گرفته ایتالیا را می‌ستاید و می‌گوید اتحاد میان حزب ضدساختار جنبش پنج ستاره و حزب راستگرای افراطی لیگا نمونه برجسته‌ای است از اینکه چطور پوپولیسم می‌تواند آینده سیاست را شکل دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.