وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

قربانی تجاوز جنسی در سودان جنوبی: نمی‌خواستم دیگران مثل من رنج بکشند

 نظرها
قربانی تجاوز جنسی در سودان جنوبی: نمی‌خواستم دیگران مثل من رنج بکشند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شهر بنتیو در سودان جنوبی شاهد یکی از شدیدترین درگیری‌ها از زمان آغاز جنگ داخلی در این کشور است. بزرگ‌ترین اردوگاه آوارگان در داخل کشور، در این شهر قرار دارد.

جنگ داخلی در سودان جنوبی،‌ در سال ۲۰۱۳ میلادی و ۲ سال بعد از استقلال این کشور از سودان آغاز شد. شمار کسانی که به دنبال درگیری از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند، رو به افزایش است.

حدود ۱۲۰هزار نفر در «اردوگاه حفاظت از غیر نظامیان» زندگی می‌کنند. اغلب این افراد را زنان قربانی تجاوز و تعرض جنسی تشکیل می‌دهند. در جنگ داخلی سودان، خشونت جنسی به ابزار انتقام طرف‌های مختلف درگیری از یک‌دیگر تبدیل شده است. سازمان‌های غیردولتی تلاش می‌کنند قربانیان تجاوز جنسی را به آغوش خانواده و جامعه بازگردانند.

«کمیته بین المللی نجات» سازمانی غیر دولتی است و با کمک «یونیسف»‌ و اداره کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا، چهار مرکز را برای حمایت، حفاظت، آموزش و کمک به قربانیان تجاوز جنسی در «اردوگاه حفاظت از غیر نظامیان» به راه انداخته است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

زنان در اطراف اردوگاه آوارگان در معرض خطر تجاوز جنسی هستند

ماری که یکی از کسانی است که به دنبال جنگ داخلی سودان جنوبی آواره شده است و در حال حاضر با کمیته بین‌المللی نجات در اردوگاه کار می کند. او می‌گوید:‌ «در جوان مجبور شدم ازدواج کنم. چیزهایی که در این اردوگاه می‌بینم، قلبم را به درد می‌آورد. از وقتی کارم را در کمیته بین المللی نجات شروع کردم ،‌ بارها دیده ام که انواع و اقسام خشونت چه تاثیری بر زندگی مردم دارد. آن موقع فکر می‌کردم باید کاری انجام بدهم. نمی خواستم دیگران مثل من رنج بکشند.»

زنان که برای کارهای روزمره مثل جمع کردن هیزم به خارج از اردوگاه،‌ می روند ممکن است مورد تجاوز یا تعرض جنسی قرار بگیرند. سازمان غیر دولتی بین المللی در سه سال گذشته روزانه در محوطه اطراف اردوگاه گشت می‌زنند.

آمار خشونت جنسی علیه زنان از زمان آغاز جنگ داخلی سودان جنوبی به طور پیوسته رو به افزایش است. در حال حاضر تجاوز به زنان به مشکلی فراگیر تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: