خبر فوری

مرکل اولتیماتوم وزیر کشور درباره مهاجران را پذیرفت

نظرها
مرکل اولتیماتوم وزیر کشور درباره مهاجران را پذیرفت
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از تهدیدهای وزیر کشور مبنی بر خروج از کابینه، با خواسته وی موافقت کرد.

هورشت زیهوفر، وزیر کشور آلمان و رهبر حزب محافظه کار سوسیال مسیحی آلمان، در اولین ساعات دوشنبه به آنگلا مرکل در رابطه با تشدید مبارزه با مهاجرت های غیرقانونی اولتیماتوم داد. وزیر کشور آلمان در ماه های اخیر بارها درباره گستردگی مهاجرت های غیرقانونی به خاک این کشور در هفته های اخیر واکنش نشان داده است.

آقای زیهوفر پیش تر از صدراعظم آلمان خواسته بود اجازه دهد تا پلیس فدرال کنترل در مرزهای آلمان را تشدید و مهاجرانی را که پناهندگیشان در آلمان رد شده است را از کشور بیرون کند.

از سال ۲۰۱۵ و با آغاز مهاجرت های گسترده به اروپا، آلمان بیشترین تعداد پناهجویان را پذیرفته است.

بیشتر از ۹۰۰ هزار پناهجوی در سه سال اخیر وارد آلمان شده اند. راست های افراطی با انتقاد از همین سیاست های دولت های پیشین آنگلا مرکل موفق به کسب کرسی های پارلمانی در انتخابات آغاز فصل پاییز در آلمان شدند.

پایان هفته آینده در جلسه رهبران اروپایی که در بروکسل برگزار خواهد شد بحران مهاجرت در اولویت گفتگو های رهبران ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.