خبر فوری

طوفان آذرخش؛ عملیات جهانی دفاع از حیات وحش

 نظرها
طوفان آذرخش؛ عملیات جهانی دفاع از حیات وحش
اندازه متن Aa Aa

در یک عملیات بین‌المللی علیه تجارت غیرقانونی حیات وحش و محافظت از جنگل‌ها در سراسر جهان چندین مظنون بازداشت شدند و شماری از حیوانات قاچاق شده نیز توقیف شدند.

این عملیات بین‌المللی با اسم رمز «طوفان آذرخش» انجام شد و هدف آن افراد و شبکه‌هایی بود که در جرائم مرتبط با حیات وحش دست داشتند. سازمان‌های پلیس، گمرک، مرزبانی، حفاظت محیط زیست و جنگلبانی از ۹۳ کشور در این عملیات حضور داشتند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این عملیات یکماهه (از ابتدا تا انتهای ماه مه) تاکنون منجر به کشف و ضبط ۱۹۴۷ مورد و شناسایی ۱۴۰۰ مظنون شده است.

تاکنون در عملیات طوفان آذرخش ۴۳ تن گوشت شکار غیرقانونی (شامل گوشت خرس،‌ فیل، تمساح، نهنگ و گورخر) ۲۷ هزار خزنده (تمساح، کروکودیل، لاکپشت و مار) بیش از ۴۰۰۰ پرنده (از جمله پلیکان، طوطی و جغد)، صدها تن چوب و کُنده درخت، ۱۴ گربه‌سان بزرگ (از جمله شیر، ببر و پلنگ و یوز) و جسد ۷ خرس و ۲ خرس قطبی کشف شده است.

همچنین طی این عملیات وسیع که در اجرای آن از افسران مجرب، اسکنرهای اشعه ایکس و نیز سگ‌های تعلیم‌دیده استفاده شده است مظنونانی در کشورهای اسرائیل، ایالات متحده، کنگو و کانادا شناسایی و بیشتر آنها بازداشت شدند.

این دومین رشته از عملیات جهانی طوفان آذرخش است که با مدیریت اینترپل و همکاری سازمان‌های مختلف جهانی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.