خبر فوری

روحانی در وین با رئیس جمهوری اتریش دیدار کرد

 نظرها
روحانی در وین با رئیس جمهوری اتریش دیدار کرد
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهور اتریش در بدو ورود حسن روحانی با رئیس جمهور و هیات همراه وی دیدار کرد. الکساندر فندربلن در این دیدار با انتقاد از خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که اتریش از وضع تحریم های جدید علیه ایران کاملا متاسف است.

رئیس جمهوری اتریش نقش اجرایی ندارد و بیشتر ناظر اس تا صدراعظم و کابینه دولت به قانون اساسی وفادار بمانند. فندربلن اعلام کرد که تحریم های جدید علیه ایران مسلما ناقض حقوق انسان ها است. او گفت: «تصمیم دونالد ترامپ تنها به مشکلات منطقه اضافه خواهد کرد.»

رئیس جمهوری اتریش تاکید کرد صدها شرکت اتریشی در ایران فعالیت می کنند و اتریش مانند اتحادیه اروپا تمام سعی خود را خواهد کرد تا برجام حفظ شود و شرکت های اروپایی که به تازگی به ایران رفته اند مجبور نباشند این کشور را ترک کنند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا تنها یک ماه پس از خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که کشورش سخت ترین تحریم ها را علیه ایران بکار خواهد گرفت.

از زمان خروج آمریکا از برجام تاکنون اغلب شرکت های بزرگ اروپایی مشغول در ایران سرمایه گذاری ها را به حالت تعلیق درآورده اند. از جمله غول نفتی توتال که در هفته های اخیر مدیرعامل آن اعلام کرد بدلیل فشار آمریکا توتال نمی تواند در ایران بماند.

حسن روحانی پس از این دیدار با صدراعظم اتریش هم دیدار کرد. خبرهای بیشتر در این زمینه را متعاقبا منتشر خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.