وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

زنگنه ترامپ را به توهین به اعضای اوپک متهم کرد

 نظرها
زنگنه ترامپ را به توهین به اعضای اوپک متهم کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بیژن زنگنه روز شنبه بار دیگر از سیاست های دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در ارتباط با سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک بشدت انتقاد کرد.

وزیر نفت ایران که با تلویزیون دولتی این کشور گفتگو می کرد دونالد ترامپ را به توهین به کشورهای عضو اوپک متهم کرد. آقای زنگنه با تاکید بر اینکه بازار نفت نباید تحت تاثیر عوامل سیاسی قرار بگیرد افزود: « آقای ترامپ هر روز پیام تازه ای می فرستد و این باعث بی ثباتی در بازار می شود.» وزیر نفت ایران گفت «دستور» رییس جمهوری آمریکا به اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت، توهین بزرگی به دولتها و ملتهای این کشورهاست و بازار را هم بی ثبات می کند.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: اوپک قیمت را همین حالا کاهش دهد

اعضای اوپک بر سر افزایش تولید نفت به توافق رسیدند

رئیس توتال: نمی‌توانم به خاطر ایران شرکت را در معرض تحریم قرار دهم

بیژن زنگنه در عین حال تاکید کرد که این فشارها تاثیری بر تولید و صادرات نفت ایران نداشته است. این در حالیست که تهدیدهای اخیر مقام های ایران مبنی بر «مسدود» کردن تنگه هرمز بر قیمت صعودی نفت موثر بوده است. تهدیدهایی که انتقاد قدرت های جهانی از جمله چین را به همراه داشته است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید