وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رهبر ایران: روابط با شرق و غرب باید تقویت شود

 نظرها
رهبر ایران: روابط با شرق و غرب باید تقویت شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز یک‌شنبه ۲۴ تیر ماه در دیدار با رییس جمهوری و اعضای هئیت دولت بر گسترش روابط دیپلماتیک با غرب و شرق تاکید کرد.

آقای خامنه‌ای «لزوم گسترش روزافزون دیپلماسی و ارتباطات خارجی» را مهم خواهند و گفت: « به جز موارد معدودی همچون امریکا، روابط کشور با شرق و غرب باید هر چه بیشتر تقویت شود و تحرک عملیاتی و هدفمند دیپلماسی افزایش یابد.»

رهبر ایران که به نقل از رسانه‌های ایران به منظور بررسی نابسامانی‌های اقتصادی کشور با هئیت دولت دیدار می‌کرد با «مقتدارنه» توصیف کردن مواضع حسن روحانی در قبال کشورهای اروپایی گفت: «طرف‌های اروپایی موظفند تضمین‌های لازم را درخصوص برجام بدهند اما نباید اقتصاد کشور به این موضوع گره زده و معطل آن شود.»

علی خامنه‌ای «نشان دادن اقتدار در مقابل بیگانگان به ویژه آمریکایی‌ها» را امری لازم دانست که باید «صریح و قاطع» انجام شود. وی همچنین «تقویت بخش خصوصی»، «جدی گرفتن سیاست‌های اقتصادی مقاومتی» و«ضرورت برخورد قاطع با متخلفان در هر سطحی» را راهکار حل مشکلات اقتصادی دانست.

رهبر ایران در بخش دیگری ازسخنانش خواستار «اطلاع‌رسانی شفاف در مبارزه با مفاسد اقتصادی» شد و گفت: «جداً معتقدم دولت به شرط انجام اقدامات لازم، خواهد توانست بر مشکلات فائق آید و توطئه‌های آمریکا را ناکام بگذارد.»

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران نیز با تأکید بر اینکه «برخی مسائل همچون اشکالات نظام بانکی و نقدینگی، ارتباطی با تحریم و فشارهای خارجی ندارد و از گذشته وجود داشته است» به آقای خامنه‌ای گفت که «تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن توصیه‌های» وی به کار خواهد برد.