وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دومین سفیر زن ایران در خارج از کشور معرفی شد

 نظرها
پروین فرشچی
پروین فرشچی -
کپی رایت
ایسنا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دومین سفیر زن ایران در خارج از کشور پس از انقلاب معرفی شد. گزینه پیشنهادی ایران برای تصدی مسئولیت سفارت تهران در فنلاند، خبر داد که انتخابش به عنوان سفیر ایران در فنلاند مراحل اداری خود را طی می‌کند و وی هنوز اگرمان خود را دریافت نکرده است.

در صورت نهایی شدن انتخاب پروین فرشچی به عنوان سفیر جدید ایران در فنلاند، او دومین سفیر زن ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خواهد شد. اولین سفیر زن ایران در خارج از کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مرضیه افخم است که از سال ۱۳۹۴ مسئولیت سفارت ایران در مالزی را بر عهده گرفته است.

پروین فرشچی که پنج سال مسئولیت معاونت بخش دریایی در سازمان محیط زیست را بر عهده داشته است، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا با تکذیب برخی از اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه دو تابعیتی است، بیان کرد که محل ماموریت پیشنهادی به وی جهت پذیرفتن مسئولیت سفارت ایران در کشور فنلاند است.

ایسنا ضمن تکذیب خبر دو تابعیتی بودن خانم فرشچی و انتخاب شدن او برای مسئولیت سفارت ایران در سوئد، یادآوری کرد که رسول مهاجر از سال ۱۳۹۵ تا کنون مسئولیت سفارت ایران در سوئد را بر عهده دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید