وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

امام مسجد شهری در فرانسه در مظان اتهام نفرت‌پراکنی

 نظرها
امام مسجد شهری در فرانسه در مظان اتهام نفرت‌پراکنی
کپی رایت
Gryffindor
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سخنرانی امام مسجدی در شهر تولوز فرانسه جنجال‌ برانگیز شد.

وزیر کشور فرانسه، ژرار کولومب روز پنج‌شنبه ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیرماه) اعلام کرد که پرونده‌ای برای پیگیری اتهامات «نفرت‌پراکنی» امام مسجد تولوز تشکیل شده‌ است.

چندی پیش ویدیوی سخنرانی محمد تطایی منتشر شد که در آن درباره نبرد نهایی مسلمانان صحبت کرده بود.

امام مسجد تولوز که اصلیت الجزایری دارد با نقل یک حدیث گفت: «تا وقتی که مسلمانان بر یهودیان پیروز نشده‌اند آخرالزمان فرا نمی‌‌رسد.»

دادستان اعلام کرد بعد از تشکیل پرونده علیه محمد تطایی به اتهام نفرت‌پراکنی، ترجمه دقیق و رسمی از سخنرانی امام مسجد تولوز دریافت شده و در حال تجزیه و تحلیل دقیق کلمات و جملات این سخنرانی هستند و تا زودتر از یک‌ ماه دیگر نمی‌توانند نتیجه بررسی را اعلام کنند.

فدراسیون مسجد بزرگ پاریس در دفاع از امام مسجد تولوز اعلام کرده است که تفسیر اعلام شده از ترجمه این سخنرانی، تفسیر درستی از حدیث بیان شده نیست.

جمعیت دانشجویان یهودی فرانسه و انجمن بین‌المللی مبارزه با یهودی ستیزی از محمد تطایی به اتهام نفرت‌پراکنی شکایت کرده‌اند.