خبر فوری

وزارت خارجه روسیه با وجود ممنوعیت تلگرام همچنان از این پیام‌رسان استفاده می‌کند

 نظرها
وزارت خارجه روسیه با وجود ممنوعیت تلگرام همچنان از این پیام‌رسان استفاده می‌کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با وجود حکم دادگاه روسیه در ماه آوریل مبنی بر مسدود شدن سرورهای تلگرام در سراسر این کشور، کانال تلگرام وزارت خارجۀ روسیه همچنان فعال است.

حکم دادگاه پس از آن صادر شد که کمپانی تلگرام از دادن کلیدهای رمزگشای پیام‌های کاربران در این کشور به سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) خودداری کرد و اعلام کرد که این کار نقض سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران است.

در واکنش به پرسش خبرنگاران دربارۀ این موضوع ماریا زاخارووا، مدیر بخش اطلاعات و مطبوعات این وزارتخانه اعلام کرد که هیچ تناقضی میان استفاده از تلگرام در این وزارتخانه و حکم دادگاه وجود ندارد.

ماریا زاخارووا، مدیر بخش اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه روسیه

او گفت: «تصمیم دادگاه دربارۀ مسدود کردن خود پلتفرم تلگرام بود و نه کانال‌های آن. ما با روس‌کوماندزور (سازمان تنظيم مقررات ارتباطات روسيه) مشورت کردیم و تمام اقدامات لازم در این راستا را انجام دادیم. کار با خود تلگرام ممنوع نشده است.»

تلگرام به کاربران خود اجازه داده است تا برای یکدیگر پیام‌های رمزگذاری شده بفرستند و علاوه بر این دارای کانال‌هایی است که به کاربران توانایی پخش اخبار و تولیدات خود برای گروه بزرگی از مخاطبان را می‌دهد.

خانم زاخارووا افزود او شخصا استفاده از این پیام‌رسان را به دلیل اشکالات آن متوقف کرده است.

او همچنین به انتقاد از کانال‌های ناشناسی پرداخت که هزاران عضو دارند و اخبار جعلی را در سراسر کشور روسیه منتشر می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.