وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

عمر فریل پیروز چهاردهمین مرحله از رقابتهای «تور دو فرانس» شد

 نظرها
عمر فریل پیروز چهاردهمین مرحله از رقابتهای «تور دو فرانس» شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

عمر فریل، دوچرخه‌سوار اسپانیایی تیم آستانه پیروز چهاردهمین مرحله از رقابتهای «تور دو فرانس» شد. او روز شنبه توانست مسافت ۱۸۸ کیلومتری مسابقه را در زمان ۴ ساعت و ۴۱ دقیقه و ۵۷ ثانیه به پایان برساند.

جولین آلافیلیپ، رقیب او از فرانسه نیز اگرچه در صعود از ارتفاعات سریعتر عمل کرد اما درنهایت با اختلاف زمان ۶ ثانیه در جایگاه دوم قرار گرفت. جاسبر استوون از بلژیک نیز سوم شد.

عمر فریل برای اولین بار است که در رقابتهای تور دو فرانس شرکت می‌کند و پیروزی روز شنبه، اولین پیروزی او در رقابتهای امسال بود.

این دوچرخه سوار ۲۸ ساله که پیروزی در یکی از مراحل رقابتهای «گریو دو ایتالیا» در سال ۲۰۱۷ را نیز در کارنامه خود دارد، می‌گوید: «هنگامیکه برای آخرین بار حمله کردم، مطمئن نبودم که می‌توانم پیشتازی خودم را حفظ کنم. می‌دانستم که آلافیلیپ با قدرت من را دنبال می‌کند.»

در پایان چهاردهمین مرحله، پیراهن زرد این مسابقات همچنان در اختیار گراینت توماس، دوچرخه‌سوار بریتانیایی تیم اسکای قرار دارد که توانسته است با اختلاف اندکی برتری خود را در مقابل کریس فروم، مدافع عنوان قهرمانی حفظ کند.

پانزدهمین مرحلۀ این رقابتها، یکشنبه باز هم در ارتفاعات برگزار خواهد شد و دوچرخه‌سواران باید مسیر ۱۸۱.۵ کیلومتری را تا کرکسون در جنوب فرانسه طی کنند. پس از آن یک روز را برای تجدید قوا استراحت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: