خبر فوری

دادستان تهران: تمام سه سال محکومیت اعظم جنگروی باید تعزیری باشد

 نظرها
اعظم جنگروی از «دختران خیابان انقلاب»
اعظم جنگروی از «دختران خیابان انقلاب» -
کپی رایت
شبکه‌های اجتماعی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی دیگر از زنان معترض به حجاب اجباری موسوم به کارزار «دختران خیابان انقلاب» به سه سال زندان محکوم شد.

اعظم جنگروی روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ماه در خیابان انقلاب تهران، تقاطع وصال به شیوه «دختران انقلاب» روسری خود را بر سر چوبی زده و به طور نمادین به قانون پوشش اجباری اعتراض کرده بود. ویدئوهای منتشر شده نشان می‌داد که یک مأمور نیروی انتظامی او را از بالای سکویی که روی آن ایستاده بود به پایین پرتاب می‌کند. او در همان روز دستگیر و پرونده‌ای برایش تشکیل شد.

خانم جنگروی اکنون در دادگاه بدوی به ۳ سال حبس محکوم شده که بخش بیشتری از آن تعلیقی است.

بیشتر بخوانید:

دادستان تهران به حکم اعتراض کرده است. عباس جعفری دولت‌آبادی معتقد است که باید همه حکم حبس، قطعی باشد.

کارزار معروف به «دختران خیابان انقلاب» از دی‌ماه سال ۹۶ همزمان با آغاز ناآرامی‌ها در تهران پا گرفت و چندین نفر از زنان معترض به قانون حجاب اجباری در ایران در شهرهای مختلف با درآوردن روسری خود به این قانون اعتراض کردند. از آن زمان تاکنون دستگاه قضایی ایران با حامیان و کنشگران این کارزار برخورد کرده و برخی از آنان را به حبس و جریمه‌های دیگر محکوم کرده است. نسرین ستوده، کنشگر اجتماعی و وکیل چند تن از دختران خیابان انقلاب هم اکنون در زندان به سر می‌برد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.