خبر فوری
This content is not available in your region

شمار مالکان یک قصر باستانی به ۱۸ هزار نفر رسید

نظرها
قصر لاموت شاندونیه در غرب فرانسه
قصر لاموت شاندونیه در غرب فرانسه
اندازه متن Aa Aa

شمار مالکان یک بنای باستانی قدیمی در فرانسه به ۱۸ هزار نفر رسید.

«لاموت شاندونیه» یک قصر بزرگ قدیمی ساخته شده در قرن ۱۵ میلادی است که در استان وی‌ین در غرب فرانسه قرار دارد و تا سال ۱۹۳۲ ساکنانی در آن زندگی می‌کردند. یک بنای بسیار زیبا که به شیوه قصرهای قرون وسطایی دورتادور آن را آب فراگرفته و به سبک معماری گوتیک ساخته شده است.

این قصر در آن سال بر اثر آتش‌سوزی صدمه بسیاری دید و متروکه شد.

مالک فعلی این قصر رومانتیک به دلیل کمبود بودجه برای بازسازی آن، از شش ماه پیش تصمیم گرفت تا با فروش آن به افراد علاقه‌مند، هزینه نوسازی آن را تأمین کند. او به کمک انجمنی که کارش فروش جمعی قصرهای تاریخی برای جمع‌آوری هزینه بازسازی است، قصر لاموت شاندونیه و زمین اطراف آن را اینترنتی به سرمایه‌گذاران علاقه‌مند فروخت.

شمار خریداران اینترنتی قصر لاموت شاندونیه به سرعت زیاد شد و افرادی از سراسر فرانسه و اروپا در خرید آن مشارکت کردند. ارزش حداقل سهم تعیین شده برای هر شریک تنها ۵۰ یورو در نظر گرفته شده بود و در فاصله ۳ ماه یک ملیون ۶۰۰ هزار یورو جمع‌آوری شد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری کنونی فرانسه نیز یکی از سرمایه‌گذاران قصر لاموت شاندونیه است.

انجمن مسئول فروش این قصر، قصد دارد تا به زودی آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری در غرب فرانسه تبدیل کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.