خبر فوری

سوریه؛ مراسم خاکسپاری قربانیان حملات داعش در سویدا

 نظرها
سوریه؛ مراسم خاکسپاری قربانیان حملات داعش در سویدا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ساکنان استان سویدا در جنوب سوریه روز پنج‌شنبه مراسم خاکسپاری بسیاری از قربانیان حملات داعش را برگزار کردند.

ستیزه‌جویان داعش یک روز پیش از این به شهر سویدا، مرکز این استان و چند روستای اطراف آن حمله کردند؛ این حملات نزدیک به ۲۵۰ کشته بر جای گذاشت.

حملات سویدا با سه بمب‌گذاری انتحاری در شهر سویدا آغاز شد و پس از آن، گروهی دیگر از مهاجمان مسلح با اسلحه و مواد منفجره به روستاهایی در شمال و شرق این شهر حمله کردند. در پایان روز نیز بار دیگر در مرکز این استان، یک انفجار روی داد.

مجموع این حملات ۲۴۶ کشته برجای گذاشت که بیش از نیمی از کشته‌شدگان (۱۳۵ نفر) غیرنظامی بودند. احتمال می‌رود شمار تلفات همچنان افزایش یابد چراکه شماری از زخمی‌های این حادثه در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.

سویدا که ساکنان آن عمدتا دروز هستند، منطقه‌ای تحت کنترل دولت سوریه است که در جریان جنگ هفت سالۀ داخلی، از آتش درگیری‌ها نسبتا در امان بوده است. این استان همچنین در نزدیکی یکی از معدود مناطقی قرار دارد که همچنان در دست داعش است.

حملات سویدا مرگبارترین حملات داعش در این کشور از سال ۲۰۱۱ میلادی به اینسو محسوب می‌شود. در جریان درگیری‌های روز چهارشنبه در این استان ۴۵ تن از اسلامگرایان داعش نیز کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.