خبر فوری

خوانندگان اپرای پارسیفال از تجربه بی‌نظیر خود می‌گویند

خوانندگان اپرای پارسیفال از تجربه بی‌نظیر خود می‌گویند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نینا استم، خواننده سوپرانو و رنه پاپه، خواننده باس از بهترین اجرا کنندگان آثار واگنر حال حاضر در دنیا هستند. این دو هنرمند از تجربه خود در اجرای اپرای پارسیفال می‌گویند.

نینا استم، خواننده سوپرانو می‌گوید: «نمی‌دانم که قبلا آن را شنیده بودم یا نه. اما زمانی که در بیروت کار می‌کردم در جریان یک تمرین، آن را شنیدم و کاملا مدهوش شدم خصوصا با قطعه اول آن. موسیقی این اثر برای من دنیای دیگری از صداها بود. خصوصا در ادیتوریوم بیروت. من از قطعه اول برای خواباندن دختر کوچکم استفاده می‌کردم که تازه به دنیا آمده بود و برایش مانند لالایی بود. یک لالایی بلند.»

رنه پاپه، خواننده باس این اثر واگنر می‌گوید: «یادم می‌آید وقتی که قطعه گورنمانز را مطالعه می‌کردم، لحظه‌ای شوک‌آور برایم بود. نت پیانو را باز می‌‌‌کنی و آن را ورق می‌زنی و می‌دانی که پایانی ندارد. دست‌کم صحنه آغازین نقش گورنمانز بسیار سنگین است.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

A post shared by René Pape (@renepapebass) on

این خواننده آلمانی اپرای پارسیفال ادامه می‌دهد: «سال ۲۰۰۳ در تمرین با لباس در نیویورک بودم و خاطرم هست که در زمان تمرین با خودم فکر می‌کردم که کافیست فقط بتوانی تا کلمه آخر خودت را برسانی. نیم‌روز شد و و زمانش فرا رسید: خداوندا! بگذار خادمت تو را هدایت کند.»

او می‌گوید: «فکر می‌کردم که احساس رهایی خواهم کرد و وقتی تمام شود احساس خوشحالی می‌کنم. اما زمانی که به پایان تمرینات با لباس رسیدیم حس مثبتی داشتم و به آن حد از مدهوشی رسیدم که می‌خواستم بپرسم چرا قطعه من تمام شد.»

نینا استم می‌گوید: «وقتی روی صحنه و در نقش خود هستم بسیار طاقت‌فرساست. اما آن را احساس نمی‌کنم زیرا آدرنالین ترشح می‌شود. باید همینطور هم باشد زیرا فکر می‌کنم مخاطب می‌خواهد که همان مقدار که خودت را ارج می‌نهی، روی صحنه به لحاظ هنری فداکاری کنی.»

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.