خبر فوری

هشدار سناتورهای آمریکایی به اروپا درباره تخطی از تحریم‌ها علیه ایران

 نظرها
هشدار سناتورهای آمریکایی به اروپا درباره تخطی از تحریم‌ها علیه ایران
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گروهی از اعضای جمهوریخواه مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه به کشورهای اروپایی در مورد تخظی از تحریم های ایالات متحده علیه ایران هشدار دادند.

تحریم های هسته ای واشنگتن علیه ایران قرار است به دنبال خروج آمریکا از برجام به زودی بار دیگر به اجرا گذاشته شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در نامه ۱۰ سناتور جمهوریخواه به سفرای بریتانیا، فرانسه و آلمان از تلاش‌های احتمالی قدرت‌های اروپایی برای دور زدن و یا زیر سوال بردن تحریم‌های آمریکا علیه تهران ابراز نگرانی شده است. در میان امضاءکنندگان این نامه نام تد کروز و مارکو روبیو، نامزدهای پیشین انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه برای تعیین نامزد ریاست جمهوری نیز به چشم می خورد.

آنها هشدار داده اند که کنگره آمریکا در صورت تخطی کشورهای اروپایی از تحریم ها علیه ایران به این اقدام واکنش نشان خواهد داد.

اولین دسته از تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران روز چهارم اوت (۱۳ مرداد) به اجرا گذاشته خواهد شد. دسته ای دیگر از تحریم ها نیز قرار است روز چهارم نوامبر (۱۳ آبان) وضع شود.

گروهی از مقامات اروپایی پیش از این ضمن تاکید بر اهمیت توافق هسته ای با ایران خواستار تلاش برای حفظ برجام شده بودند. اتحادیه اروپا در همین راستا قرار است بسته ای پیشنهادی ارائه کند تا براساس آن درآمدهای نفتی ایران تضمین، و تاثیر تحریم های آمریکا بر اقتصاد ایران جبران شود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.