خبر فوری

کارزار مهاجران برای روایت مشکلات زندگی در آلمان

 نظرها
کارزار مهاجران برای روایت مشکلات زندگی در آلمان
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر پس از کناره گیری مسعود اوزیل، بازیکن ترک تبار از تیم ملی آلمان روز سه شنبه کارزاری را برای طرح مشکلات مهاجران در آلمان به راه انداخت.

این کاربر در کارزار خود از هشتگ (MeTwo#) استفاده کرده و تاکنون ۳۵۰۰ توئیت با استفاده از این هشتگ منتشر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از کاربرانی که در توئیتر به این کارزار پیوسته است از تبعیض در نظام آموزشی آلمان سخن می گوید. او یادآوری می کند که والدینش به سختی می توانند به زبان آلمانی صحبت کنند.

کاربری دیگر به حکمی اشاره می کند که در دهه ۱۹۸۰ میلادی برای پدرش صادر شده بود. پدر او که یکی از مهاجرین ساکن آلمان بود دریانورد بود. دادگاه آلمان حکمی صدر کرده بود که براساس آن این مرد به دلیل عدم سکونت دائمی در آلمان (به دلیل شغلش) باید از کشور اخراج می شد.

بسیاری از کاربران نیز از تجربه های خود در زمینه مواجهه با دو فرهنگ متفاوت (کشور میزبان و کشوری که اصالتشان به آن بر می گردد) سخن گفته اند.

مسعود اوزیل، بازیکت ترک تبار تیم ملی آلمان پس از حذف این تیم از جام جهانی روسیه اعلام کرد که به دلیل رفتار «نژادپرستانه» و «بی احترامی» مدیران فدراسیون فوتبال آلمان دیگر تمایلی به عضویت در این تیم ندارد.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.