خبر فوری

حزب حاکم کامبوج: در انتخابات پارلمانی پیروز شده‌ایم

 نظرها
حزب حاکم کامبوج: در انتخابات پارلمانی پیروز شده‌ایم
اندازه متن Aa Aa

حزب حاکم خلق کامبوج روز یک شنبه اعلام کرد که برنده انتخابات پارلمانی این کشور شده است. سخنگوی حزب خلق اعلام کرد که آنها یکصد کرسی از ۱۲۵ کرسی پارلمان را از آن خود کرده است.

کمیسیون ملی انتخابات کامبوج اعلام کرد که میزان شرکت در این انتخابات ۸۲.۷۱ درصد بوده است که بیشتر از آخرین انتخابات پارلمانی این کشور محسوب می شود.

گروههای حقوق بشری گفته اند که این انتخابات آزاد و عادلانه نبوده است و رای دهندگان مورد ارعاب قرار گرفتند. آنها گفته اند که هیچ رقیب مهمی در این انتخابات در برابر هون سن نخست وزیر کامبوج وجود نداشته است که با وی رقابت کند.

در نبود اپوزیسیون واقعی، تحلیلگران پیش بینی می کردند که حزب هون سن بطور گسترده برنده این انتخابات شود.

مخالفان کم قدرت هون سن خواستار تحریم این انتخابات بودند. آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن حاضر به فرستادن ناظران انتخاباتی به کامبوج نشدند ولی این کشور اعلام کرده است که ناظرانی از ۵۲ کشور بر این انتخابات نظارت کرده اند. بیشتر ناظرانی که با رویترز صحبت کرده اند از احزاب راستگرای افراطی اروپایی بوده‌اند.

هون سن اکنون حدود ۲۰ سال است که نخست وزیری کامبوج را در اختیار دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.