خبر فوری
This content is not available in your region

رشد ۳۱ درصدی صنعت گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸

نظرها
رشد ۳۱ درصدی صنعت گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۸
اندازه متن Aa Aa

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ترکیه، درآمد ترکیه از گردشگری در شش ماه نخست سال ۲۰۱۸ نسبت به دوره مشابه آن در سال گذشته با ۳۱ درصد افزایش به ۱۱ میلیارد و ۴۶۹ میلیون دلار رسیده است.

در طول این شش ماه بیش از ۱۶ میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده که این میزان نسبت به همین دوره در سال گذشته ۳۰.۴ درصد افزایش داشته است.

بر این اساس در نیمه نخست سال ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۴۳۹ گردشگر روس وارد ترکیه شده است.

شمار گردشگران روس در این مدت نیز ۴۰.۵۶ درصد افزایش داشته اشت. پس از روسیه، آلمان با ۱ میلیون ۵۶۰ هزار و ۲۵۱ گردشگر در جایگاه دوم قرار گرفتند.

شمار گردشگران ایرانی در سال ۲۰۱۸ نیز در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته با ۱۳.۴۸ درصد افزایش به۱ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۱۱ تن رسیده است. با این حساب ایران سومین کشوری است که بیشترین شمار گردشگر را در این دوره در ترکیه داشته است.

ترکیه از یکی از مقاصد اصلی گردشگری ایرانیان در خارج از کشور است که سفر به آن بدون ویزا میسر است. شمار گردشگران ایرانی در ترکیه در حالی افزایش می‌یابد که ارزش ریال ایران در برابر ارزهای خارجی کاهش بی سابقه‌ای یافته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.