خبر فوری

ترامپ خواستار پایان تحقیقات درباره نفوذ روسیه در انتخابات آمریکا شد

 نظرها
ترامپ خواستار پایان تحقیقات درباره نفوذ روسیه در انتخابات آمریکا شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا از جف سشنز، دادستان کل ایالات متحده آمریکا خواست تا به تحقیقات درباره نفوذ روسیه در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۶ پایان دهد.

رییس جمهور آمریکا با انتشار چند توئیت در روز چهارشنبه اول اوت (۱۰ مرداد) از تحقیقات و بازرسان پرونده دخالت روسیه به سرپرستی رابرت مولر انتقاد کرد و گفت: «وضعیت هولناک است و دادستان کل، جف سشنز همین الان و قبل ازلکه‌دار کردن کشورمان، باید به این ماجرای پاپوش درست کردن خاتمه دهد.»

دونالد ترامپ مدعی است که رابرت مولر، سرپرست پرونده دخالت روسیه در انتخابات قصد دارد از برخی از کارمندان اف‌بی‌آی در این پرونده محافظت کند و از نظر رییس جمهوری آمریکا ادعای بی‌طرفی مولر «غیرقابل باور» است.

بیشتر بخوانید:

ريیس جمهوری آمریکا تاکنون هرگونه تبانی با روسیه در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ را رد کرده است. مسکو نیز دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را تکذیب کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.