خبر فوری

آمریکا؛ ۱۱ کودک گرسنه در منطقه‌ای بیابانی در نیومکزیکو پیدا شدند

 نظرها
آمریکا؛ ۱۱ کودک گرسنه در منطقه‌ای بیابانی در نیومکزیکو پیدا شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دریافت یک پیام از سوی پلیس آمریکا باعث کشف ملکی در منطقه بیابانی نیومکزیکو شد که در آن ۱۱ کودک گرسنه در شرایط بسیار ناگواری نگهداری می شدند.

پیام حاوی این جمله بود: «ما گرسنه‌ایم و به آب و غذا نیاز داریم». پلیس به دلایلی معتقد شد که این پیام از داخل این ملک فرستاده شده است.

پلیس نیومکزیو گفته است که این کودکان بین ۱ تا ۱۵ سال سن دارند و در منطقه بیابانی آمالیا در جنوب نیومکزیکو نگهداری می‌شدند. پلیس همچنین گفته است که این کودکان «شبیه کودکان جهان سومی» به نظر می‌رسند. پس از کشف این ملک، کودکان به یک مرکز نگهداری کودکان منتقل شدند.

رئیس پلیس این منطقه گفته است که کودکان در شرایط بسیار غم‌انگیزی نگهداری می‌شدند که وی در ۳۰ سال خدمتش ندیده است.

در جریان این عملیات دو مرد به نام‌های سراج وهاج و لوکاس مورتین که به نظر می‌رسد عاملان این ماجرا باشند دستگیر شده‌اند.

همچنین ۳ زن نیز که احتمالا مادران برخی از این کودکان هستند نیز دستگیر و بعد از چند ساعت آزاد شدند.

مونیک جکوبسون از اداره کودکان، جوانان و خانواده ایالت نیومکزیکو گفته است: «کودکان اکنون در محل امنی هستند و اولویت نخست ما سلامت و امنیت آنهاست و به همکاری‌مان با مقام‌های برای پیشرفت تحقیقات در این زمینه ادامه می‌دهیم.»

پلیس همچنین گفته است که این منطقه را از چند هفته قبل زیر نظر داشته اما دلایل کافی برای ورود به این ملک در دست نداشته است.

به گفته پلیس این کودکان احتمالا به مدت چند ماه در این محل نگهداری می‌شده‌اند اما هنوز مشخص نیست که چگونه و چرا آنها به اینجا آمده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.