وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تقویت احتمال ادای شهادت آسانژ در برابر کمیته سنای آمریکا

 نظرها
تقویت احتمال ادای شهادت آسانژ در برابر کمیته سنای آمریکا
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وکیل جولیان آسانژ می گوید بنیانگذار ویکی لیکس در حال بررسی پیشنهاد حضور در کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا برای ادای شهادت در مورد دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده است.

جولیان آسانژ شش سال گذشته را در سفارت اکوادور در لندن گذرانده است.

جنیفر رابینسون، وکیل جولیان آسانژ اظهار داشت: «درخواست کمیته سنای آمریکا مهر تائیدی است بر علاقه آنها به شنیدن اظهارات آقای آسانژ!»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی افزود: «کمیته تحقیق درخواست کرده است که او [جولین آسانژ] شخصا در زمان و مکان مورد توافق دو طرف حضور پیدا کند. ما به طور جدی این پیشنهاد را در دست بررسی داریم اما باید اطمینان حاصل کنیم که حفاظت از آقای آسانژ تضمین شده است.»

پایگاه ویکی لیکس روز چهارشنبه نامه ای از کمیته سنای آمریکا منتشر کرد که در آن از جولیان آسانژ خواسته شده بود برای مصاحبه با این کمیته اعلام آمادگی کند.

بنیانگذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس برای جلوگیری از استرداد خود به سوئد از سال ۲۰۱۲ تاکنون به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده است. او در سوئد با اتهام ارتکاب جرائم جنسی روبه رو بود. این در حالی است که اکنون دیگر اتهامی در سوئد متوجه جولیان آسانژ نیست.

با این حال او از بیم بازداشت از طرف پلیس بریتانیا به دلیل نقض شرایط آزادی به شرط وثیقه در سفارت اکوادور باقی مانده است. جولیان آسانژ همواره تاکید کرده که از احتمال استرداد خود به آمریکا به دلیل انتشار اسناد محرمانه نظامی و دیپلماتیک ایالات متحده بیمناک است.

بیشتر بخوانید: