خبر فوری
This content is not available in your region

دو فلسطینی در مرز نوار غزه به ضرب گلوله سربازان اسرائیل کشته شدند

نظرها
دو فلسطینی در مرز نوار غزه به ضرب گلوله سربازان اسرائیل کشته شدند
اندازه متن Aa Aa

دست‌کم دو فلسطینی روز جمعه در جریان تظاهرات در مرز غزه به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شدند.

حدود دو هزارفلسطینی در تظاهرات روز جمعه شرکت داشتند. این اعتراضات در حالی صورت گرفت که آتش بس برقرار شده بین حماس و اسرائیل به دو روز راکت پراکنی از نوار غزه به اسرائیل و حملات هوایی این کشور به نوار غزه خاتمه داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از فلسطینیانی که روز جمعه به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شد امدادرسان پزشکی بود. مقامات پزشکی فلسطین شمار مجروحان درگیری های روز جمعه را ۳۰۰ نفر اعلام کرده اند.

نیروهای اسرائیل پس از پرتاب دهها راکت از نوار غزه به اسرائیل در روز چهارشنبه بیش از ۱۴۰ بار نوار غزه را مورد هدف قرار دادند. در این حملات سه فلسطینی از جمله یک نوزاد و یک زن باردار کشته شدند.

تظاهرات روز جمعه ۱۰ اوت، بیستمین سری از راهپیمایی‌های موسوم به «بازگشت» بود. معترضان فلسطینی هموطنانشان را به شرکت در تظاهرات جمعه «آزادی و زندگی» دعوت کرده بودند.

از روز ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) تاکنون دستکم ۱۶۷ فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیل کشته شده اند. تخمین زده می شود حدود دو میلیون فلسطینی در باریکه غزه زندگی می کنند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.