خبر فوری

صدها نفر بر اثر سقوط سکو در یک جشنواره موسیقی در اسپانیا زخمی شدند

 نظرها
سقوط سکو در یک جشنواره موسیقی در شهر ویگو در شمال غربی اسپانیا
سقوط سکو در یک جشنواره موسیقی در شهر ویگو در شمال غربی اسپانیا -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سقوط یک سکو در یک جشنواره موسیقی در شهر ویگو در شمال غربی اسپانیا بیش از ۳۰۰ زخمی بر جا گذاشت.

رسانه‌های محلی گزارش کردند ۹ نفر از مجروحان هم‌اکنون بستری هستند. بسیاری از آسیب دیدگان این حادثه در محل و به شکل سرپایی مداوا شدند.

این حادثه در جریان فستیوال موسیقی سالانه «اُ ماریسکوینیو» در شهر ویگو و در نزدیکی دریا روی داد.

دولت محلی منطقه گالیسیا، که شهر ویگو در آن قرار دارد، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مجموعاً ۳۱۶ نفر تحت درمان قرار گرفته اند. مسئول بهداشت و سلامت دولت محلی هم بستری بودن تنها نه فرد از آسیب دیدگان این حادثه را تایید و اعلام کرد ۷ نفر از مصدومان، آسیب دیدگی جدی دارند.

ابل کابالرو، شهردار ویگو، درباره شرایط وقوع حادثه گفت: «تماشاگران پرشمار یک کنسرت رپ جشنواره موسیقی «اُ ماریسکوینیو»، روی سکوی چوبی ۳۰ متر در ۱۰ متر ایستاده بودند. این سکو، که در نزدیکی دریا نصب شده بود، کمی پیش ازنیمه شب یکشنبه سقوط کرد علت حادثه هنوز مشخص نیست.»

به گفته مقام‌های محلی از آنجا که سکو در مجاورت آب برپا شده و بیم گرفتار شدن افراد در رودخانه وجود داشت، نیروهای امدادرسان غواص و دوربین‌های حرارتی به محل اعزام کردند، اما کسی در زیر پایه‌های سکو در آب گیر نیافتاده است.

براساس گزارس روزنامه محلی ال فارو دِویگو این حادثه هنگام اجرای رِلس بی اتفاق افتاد که از تماشاگران خواسته بود از جای خود بلند شده و «بپرند».

پدرو سانچز، رئیس دولت اسپانیا، با انتشار یک پیام در حساب کاربری خود در توویتر با حادثه‌دیدگان جشنواره اُماریسکینیو اعلام همدردی کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.