وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مرگبارترین سوانح ریزش پل ۲۰ سال گذشته در جهان

 نظرها
ریزش پل در ایتالیا
ریزش پل در ایتالیا -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فروریختن پل معلق بر یک آزادراه در شهر جنووا در شمال ایتالیا در روز دوشنبه که دستکم ۳۱ کشته برجا گذاشت، مرگبارترین حادثه در نوع خود در اروپا از سال ۲۰۰۱ بدین سو بود. به این بهانه نگاهی می‌اندازیم به پرتلفات‌ترین حوادث ریزش پل‌ در جهان طی ۲۰ سال گذشته:

۳۱ مارس ۲۰۱۶، هند: سقوط پلی در شهر کلکته دستکم ۲۶ کشته برجا گذاشت. امدادرسانان قریب یکصد زخمی را از لابلای آوار بتن خارج کردند.

۲۳ اکتبر ۲۰۱۱، هند: پلی در دارجیلینگ در شمال شرق این کشور در اثر فشار حاصل از تجمع بالای حاضران شکست و جان ۳۲ نفر را گرفت. یک هفته بعد حدود ۳۰ تن دیگر نیز بر اثر ریزش یک پل گذری روی یک رودخانه در استان آروناچال پرادش کشته شدند.

ریزش مرگبار پل در کلکته، هند مارس ۲۰۱۶

۱۳ اوت ۲۰۰۷، چین: در سانحه شکستن پل تازه به اتمام رسیده در استان حنان در مرکز این کشور ۶۴ تن جان باختند و ۲۲ تن دیگر زخمی شدند.

۲۵ دسامبر ۲۰۰۷، نپال: پلی که روی رودخانه بحری در کاتماندو پایتخت این کشور بسته شده بود و زائران را به یک مکان مذهبی می‌رساند شکست و ۱۶ کشته و ۲۵ ناپدید برجا گذاشت. در لحظه وقوع حادثه بیش از ۴۰۰ تن روی پل حضور داشتند که صدها تن با شنا توانستند خود را به ساحل برسانند.

۵ اوت ۲۰۰۶، پاکستان: در شهر مردان در شمال پیشاور پلی در اثر طوفان فروریخت که طی آن ۴۰ نفر کشته و شمار بسیاری ناپدید شدند.

بیشتر بخوانید:

۲ دسامبر ۲۰۰۶، هند: در ایالت بهار در شرق این کشور یک پل ۱۵۰ ساله به هنگام عبور قطار مسافران شکست و ۳۴ تن را کشت.

۲۸ اوت، هند ۲۰۰۳: در پی فروریختن پلی در دمان در غرب کشور ۲۰ نفر شامل ۱۹ کودک که سوار بر یک مینی‌بوس دانش‌آموزان بودند به درون رودخانه سقوط کردند و جان باختند.

۲۴ دسامبر ۲۰۰۳، بولیوی: زمانی که یک اتوبوس در حال گذر از روی پل بود، طغیان رودخانه چاپره در مرکز این کشور سبب ریزش پایه‌های پل شد و جان ۲۹ مسافر اتوبوس را گرفت.

۴ مارس ۲۰۰۱، پرتغال: در اثر ریزش پل صد ساله کاستلو دو پیوا در نزدیکی شهر پرتو یک مینی بوس و سه خودرو دیگر به درون رودخانه سقوط کردند که در اثر آن ۵۸ تن کشته شدند.

۴ ژانویه ۱۹۹۹، چین: پلی ۱۸۰ متری در شهر چونکیگ در جنوب غرب این کشور در اثر ترک‌های فراوان فروریخت و جان ۴۰ تن را گرفت.

۱۶ مارس ۱۹۹۸، پرو: طغیان رودخانه پیورا در شمال این کشور پلی ۲۰۰ متری را تخریب کرد که منجر به ۲۶ کشته و مفقود شد.