خبر فوری

۳۵۰ رسانه آمریکایی در اقدامی هماهنگ ترامپ را به «جنگ کثیف» علیه مطبوعات متهم کردند

 نظرها
۳۵۰ رسانه آمریکایی در اقدامی هماهنگ ترامپ را به «جنگ کثیف» علیه مطبوعات متهم کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حدود ۳۵۰ رسانه آمریکایی به دعوت روزنامه بوستون گلاب جواب مثبت دادند و به دونالد ترامپ تاختند.

بعد از آنکه روزنامه بوستون گلاب هفته گذشته از رسانه‌های آمریکایی دعوت کرد به مقابله با حملات دونالد ترامپ بپردازند، روز پنجشنبه ۱۶ اوت حدود ۳۵۰ رسانه در سرمقاله‌های خود ترامپ را به جنگ کثیف علیه مطبوعات متهم کردند.

روزنامه نیویورک تایمز یکی از رسانه‌های بزرگی بود که به این فراخوان پیوست و در سرمقاله روز چهارشنبه خود نوشت: «این که حقایقی که مورد علاقه شما نیست را "اخبار جعلی" می‌نامید و بر این اشتباه خود اصرار هم می‌ورزید، دموکراسی را با خطر مواجه می‌کند و دشمن مردم نامیدن خبرنگاران نیز بی‌شک امری خطرناک است.»

بیشتر بخوانید:

هیئت سردبیری بوستون گلوب در مطلبی که روز چهارشنبه به صورت آنلاین منتشر شد، تاکید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا «به‌طور مداوم به آزادی رسانه‌ها حمله می‌کند». در ادامه این مطلب آمده است: «عظمت آمریکا، به نقش آزاد رسانه‌ها در بیان واقعیات به صاحبان قدرت است. زدن برچسب "دشمن مردم" به رسانه، به همان قدری که برای جامعه مدنی بیش از ۲۰۰ ساله ما خطرناک است، غیرآمریکایی نیز هست».

به جز بوستون گلاب و نیویورک تایمز رسانه‌های بزرگ و کوچک دیگری چون کانزاس سیتی استار، شیکاگو سان تایمز، فیلادلفیا اینکوایرر و میامی هرالد هم اشاره کرد. ضمن اینکه ده‌ها روزنامه و هفته‌نامه کوچک و محلی دیگر آمریکایی هم به این فراخوان پیوستند و در سرمقاله‌های خود به دونالد ترامپ حمله کردند.

دونالد ترامپ بعد از به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۶ به دفعات به رسانه‌ها حمله کرده و آنها را Fake news (منتشر کننده اخبار جعلی) نامیده است. اتفاقی که یک کارزار هماهنگ از سوی اهالی رسانه در آمریکا را مقابل رئيس جمهور این کشور شکل داده است.

کاخ سفید هنوز واکنشی به این اقدام هماهنگ رسانه‌ها علیه آقای ترامپ نداشته و شخص رئيس جمهوری هم در توییتر هنوز در این خصوص پستی منتشر نکرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.