خبر فوری

گزارش یورونیوز از نمایشگاه رادیوی ملی در تهران

 نظرها
گزارش یورونیوز از نمایشگاه رادیوی ملی در تهران
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه رادیو ملی ایران در تهران برگزار شد. در این نمایشگاه که به همت موسسه هوم برگزار شده آثار،‌ اسناد، تصاویر آرشیوی از دوره‌ آغازین رادیوی ملی ایران به نمایش درآمده است.

همچنین در بخش دیگری از این نمایشگاه ۱۵۰۰ مجله و نشریه مربوط به رادیو از دوران پهلوی و همچنین ۵۵ دستگاه رادیوی قدیمی متعلق به شخصیت‌های برجسته فرهنگی در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گشایش این نمایشگاه با تقدیر از «امین‌الله رشیدی» خواننده پیشکسوت رادیو همراه بود. پژوهش و گردآوری آثار این نمایشگاه را محسن شهرنازدار برعهده داشته و برگزاری آن با «احمدرضا نوری» بوده است.

حضور امین‌الله رشیدی، خواننده پیشکسوت رادیو مراسم گشایش نمایشگاه رادیو ملی

احمدرضا نوری، خواننده، پژوهشگر و برگزارکننده نمایشگاه رادیوی ملی در گفتگوی با یورونیوز درباره رویدادهای مهم حین برگزاری این نمایشگاه می‌گوید: «مهمترین اتفاقی که در این نمایشگاه افتاد حضور چهره‌ها و ستاره‌های نام‌آشنای رادیوی ملی ایران مثل استاد امین‌الله رشیدی و بانو پروین در این نمایشگاه بود.»

وی همچنین می‌افزاید:‌ «همچنین نسل جوان توانستند از طریق این نمایشگاه با گذشته تاریخی خودشان پیوند تازه‌ای برقرار کنند.»

بیش از ۱۵۰۰ نشریه قدیمی مربوط به رادیو در این نمایشگاه ارائه شده است.

از دیگر نکات برجسته این نمایشگاه گزیده‌ای از وقایع مهم تاریخ رادیو ملی است که به ترتیب تاریخی به نمایش درآمده‌اند.

علاقمندان همچنین می‌توانند با برنامه‌های مهم و محبوب رادیو در گذشته نظیر فرهنگ مردم، رادیو دریا، جانی دالر و...آشنا شوند و نیز به بخشهایی از این برنامه‌ها که سالها پیش ضبط شده گوش بدهند و با صداهای کهن به سالهای دور رادیو سفر کنند.

.علاقمندان می‌توانند به بخشهایی از برنامه‌های محبوب رادیو در گذشته را گوش بدهند

احمدرضا نوری درباره چالش‌های برگزاری این نمایشگاه می‌گوید: «بزرگترین چالش برگزاری این نمایشگاه اسناد مستور، عکسهای مخدوش و صداهای مفقود بود. امکان برگزاری این نمایشگاه با استفاده از آرشیو خصوصی و شخصی دوستان فراهم شد.»

نمایشگاه رادیوی ملی ایران ۱۳۱۹/۵۹ از ۲۹ تیر تا ۲ شهریورماه امسال پذیرای علاقمندان است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.