خبر فوری
This content is not available in your region

بازی‌های آسیایی؛ کاراته ایران با طلا و برنز آغاز کرد

نظرها
بازی‌های آسیایی؛ کاراته ایران با طلا و برنز آغاز کرد
کپی رایت
عکس: رویترز
اندازه متن Aa Aa

در هشتمین روز از رقابت‌های بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، تیم کاراته زنان و مردان ایران مسابقات خود را با کسب یک مدال برنز و طلا آغاز کرد.

حمیده عباسعلی کاراته‌کای وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم ایران در مسابقه رده‌بندی این وزن موفق شد «انگوین تهی هونگ» از ویتنام را با نتیجه ۳ بر صفر حریفش از پیش رو بردارد و به مدال برنز بازی‌های آسیایی را به طور مشترک با کاراته‌کایی از پاکستان به گردن آویزد.

در بخش کومیته به اضافه ۶۸ کیلوگرم این رقابت‌ها، کاراته‌کای ژاپنی قهرمان شد و مدال نقره به ورزشکار چینی رسید.

عکس: رویترز

در بخش مردان نیز، سجاد گنج زاده، کاراته‌کای وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم ایران در رقابت پایانی توانست «انگوین مینه‌فونگ» از ویتنام را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست دهد و مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کند.

در بخش کومیته به اضافه ۸۴ کیلوگرم این مسابقات، کاراته‌کاهای عربستان و قزاقستان به طور مشترک به مدال برنز رسیدند.

با کسب این مدال طلا، شمار مدال‌های زرین ایران به چهارده عدد رسید و جایگاهش در مقام چهارم رده‌بندی مدال‌های بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ مستحکم‌تر شد. در این رده بندی چین، ژاپن و کره‌جنوبی در مقام‌های اول تا سوم قرار دارند و اندونزی میزبان در جایگاه چهارم ایستاده است.

بیشتر بخوانید:سهراب مرادی رکورد یک ضرب دسته ۹۴ کیلوگرم جهان را شکست

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.