وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

بهرام قاسمی: باید در مقابل بدخواهان روابط ایران و فرانسه هشیار بود

 نظرها
بهرام قاسمی
بهرام قاسمی -
کپی رایت
ایرنا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایران در واکنش به خبر هشدار فرانسه به دیپلماتهایش برای خودداری از سفرهای غیرضروری به ایران اعلام کرد: «من در هیچ جا و از هیچ منبع موثقی از سوی دولت فرانسه چنین اخباری را دریافت نکرده‌ام و اصولا هم هیچگونه ضرورت و دلیلی برای اخذ چنین تصمیمی توسط وزارت خارجه فرانسه نمی‌بینم.»

با این وجود او افزود از آنجا که برخی «بدخواهان و معاندین» مخالف روابط ایران و اروپا و بخصوص ایران و فرانسه هستند و «گاهی در یک اقدام روانی، سعی بر اثرگذاری منفی بر این روابط داشته و دارند»، باید همواره در قبال این نوع تحریکات «هوشیاری لازم» را دارا بود.

خبر هشدار وزارت خارجۀ فرانسه به دیپلماتهایش دربارۀ سفر به ایران، روز سه‌شنبه از سوی یکی از خبرنگاران رویترز اعلام شد. او ادعا کرد که یک یادداشت داخلی را در وزارت خارجه فرانسه حاوی این دستورالعمل دیده است.

فرانسه یکی از قوی‌ترین متحدان ایران در برجام است و صحت این ادعا، احتمالا پیامدهای منفی در روابط دو کشور خواهد داشت.

فرانسه در کنار دیگر امضا کنندگان برجام، خود را متعهد کرده است تا پس از خروج آمریکا از این توافق، تمام تلاش خود را برای وارد آمدن کمترین آسیب به اقتصاد ایران انجام دهد.

بیشتر بخوانید: