خبر فوری
This content is not available in your region

وزیر اول سابق اسکاتلند پس از طرح اتهام سوءاستفاده جنسی از حزبش استعفاء داد

نظرها
وزیر اول سابق اسکاتلند پس از طرح اتهام سوءاستفاده جنسی از حزبش استعفاء داد
اندازه متن Aa Aa

الکس سلموند، وزیر اول سابق اسکاتلند روز چهارشنبه اعلام کرد که به دنبال طرح اتهامات سوءاستفاده جنسی از «حزب ملی اسکاتلند» کناره گیری می کند.

او که به مدت دو دهه رهبر «حزب ملی اسکاتلند» بود اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرده است.

دو تن از همکاران پیشین الکس سلموند مدعی هستند که در سال ۲۰۱۳ از سوی او مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند. الکس سلموند در آن زمان وزیر اول اسکاتلند بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وزیر اول سابق اسکاتلند روز چهارشنبه در پیامی ویدئویی اعلام کرد که برای جلوگیری از «اختلافات داخلی» و حمله احزاب رقیب تصمیم گرفته است از «حزب ملی اسکاتلند» کناره گیری کند.

الکس سلموند تاکید کرده است که قصد دارد با اثبات بی گناهی خود در آینده به «حزب ملی اسکاتلند» بازگردد. وی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ وزیر اول اسکاتلند بود.

وی تنها چند هفته پس از پیروزی رای «نه» به استقلال اسکاتلند در همه پرسی سال ۲۰۱۴ از سمت خود کناره گیری کرد.

نیکولا استروجن، وزیر اول فعلی اسکاتلند از سوی احزاب مخالف تحت فشار قرار گرفته بود که عضویت الکس سلموند در «حزب ملی اسکاتلند» را تعلیق کند. او در واکنش به کناره گیری الکس سلموند از حزب گفته است که از نظر وی نبرد برای استقلال اسکاتلند مهمتر از سرنوشت یک فرد است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.