خبر فوری

جلوگیری از نشت اکسیژن از ایستگاه فضایی بین المللی

 نظرها
جلوگیری از نشت اکسیژن از ایستگاه فضایی بین المللی
کپی رایت
آرشیو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به دنبال برخورد یک شهاب سنگ یا شیء کوچک با ایستگاه فضایی بین المللی از قسمتی از این ایستگاه اکسیژن نشت کرد.

مقامات ناسا و آژانس فضایی روسکاسموس روسیه با اعلام این خبر از کاهش فشار هوا در ایستگاه فضایی بین المللی سخن گفته اند. با جستجوی فضانوردان منشاء نشت در ایستگاه فضایی بین المللی یک سوراخ دو میلی متری تشخیص داده شد.

این سوراخ در بخشی از ایستگاه فضایی بین المللی که متعلق به روسیه است ایجاد شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

توئیتر

بنا به گزارشها هر چند سوراخ پدید آمده بسیار کوچک است اما در صورت عدم کشف آن اکسیژن ایستگاه فضایی بین المللی ۱۸ روز دیگر تمام می شد.

فضانوردان ساکن ایستگاه فضایی بین المللی قسمت آسیب دیده را تعمیر کرده اند و اکنون وضعیت فشار هوا در داخل ایستگاه به حالت عادی بازگشته است. الکساندر گرست، فضانورد آلمانی در ابتدا موفق شده بود با انگشت خود جلوی نشت اکسیژن از ایستگاه را بگیرد.

فضانوردان اکنون یک درزگیر بر روی سوراخ ایجاد شده گذاشته اند که از نشت بیشتر اکسیژن از ایستگاه جلوگیری می کند. آنها همچنین تصاویری را از سوراخ ایجاد شده برای تعمیر نهایی آن به زمین ارسال کرده اند.

کارشناسان طی سالهای گذشته بارها هشدار داده بودند که قطعات رها شده در فضا می تواند به طور بالقوه تهدیدی برای ایستگاه فضایی بین المللی باشد. با این حال حادثه روز پنجشنبه اولین برخورد یک شهاب سنگ کوچک یا قطعه ای رها شده در فضا با ایستگاه فضایی بین المللی محسوب می شود.

هزینه ایستگاه فضایی بین المللی را ۱۶ کشور پرداخت می کنند. با این حال بخش اعظم هزینه این ایستگاه که در مجموع ۱۰۰ میلیارد دلار است توسط آمریکا و روسیه پرداخت می شود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.