خبر فوری

فراخوان تویوتا برای جمع‌آوری ۱ میلیون خودروی هیبریدی به دلیل احتمال آتش‌ گرفتن موتور

 نظرها
Toyota C-HR
Toyota C-HR
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شرکت تویوتا (TOYOTA) بیش از یک میلیون خودروی هیبریدی خود در سراسر جهان را به دلیل خطر بالقوه آتش گرفتن موتور جمع‌آوری و تعمیر می‌کند.

این شرکت خودروسازی روز چهارشنبه ۱۴شهریور (۵ سپتامبر) اعلام کرد که فراخوان جمع‌آوری این خودروها شامل مدل‌های «تویوتا پیروس»، «تویوتا برقی دوگانه سوز پیروس» و مدل‌ شاسی بلند (اس‌یو‌وی) «تویوتا سی اچ آر» می‌شود و جهت تعمیر نقصی در سیستم برق خودرو است.

بیش از نیمی از این خودروهای هیبریدی دارای نقص فنی در ژاپن، نزدیک به ۲۰۰ هزار دستگاه در ایالات متحده و باقی آن در اروپا و دیگر بازارهای جهان به فروش رفته است. ماه جاری میلادی شرکت تویوتا اعلامیه فراخوان جمع‌آوری و تعمیر را از طریق ایمیل برای صاحبان این خودروها در ایالات متحده ارسال کرد.

تویوتا اعلام کرد که این نقص فنی شامل «همبست سیم‌های برقی» است که به موتور ماشین متصل شده و در طول زمان تحلیل رفته و در اثر تولید گرما می‌تواند به آتش گرفتن موتور منجر شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

فراخوان جمع‌آوری این خودروها مربوط به مدل های فروخته شده از ژوئن سال ۲۰۱۵ تا اه مه سال ۲۰۱۸ است و شرک تویوتا می‌گوید که تعمیرات به صورت رایگان برای مشتریان انجام خواهد شد.

تویوتاهای پیروس این کمپانی ژاپنی پیش از این نیز با مشکلات فنی مواجه شده بود. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو به دلیل نقص مربوط به کیسه هوا و ترمز، برای تعمیر فراخوانده شدند.

در یک مورد دیگر نیز کمپانی تویوتا مجبور شد تا ۲۰ میلیون خودروی تویوتا تاکاتا را به دلیل رسوایی انفجار ایربگ یا کیسه هوا جمع‌آوری و تعمیر کند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.