خبر فوری
This content is not available in your region

رنج بیماران سرطانی در بحبوحه جنگ یمن به روایت تصویر

نظرها
رنج بیماران سرطانی در بحبوحه جنگ یمن به روایت تصویر
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

با گذشت سه سال از آغاز جنگ در یمن، کیفیت خدمات پزشکی و میزان سلامت در این کشور کاهش چشمگیری داشته است.

کمبود امکانات در بیمارستان های یمن تنها برای مجروحان این جنگ خانمان سوز میان نیروهای ستیزه جوی حوثی و ائتلاف کشورهای عربی که به رهبری عربستان سعودی در جریان است، محدود نمی شود. بیمارستان ها در پذیرش و رسیدگی به بیماران سرطانی نیز با مشکلات زیادی روبرو هستند.

رویترز
رویترز
رویترز
رویترز

مرکز سرطان شناسی در صنعا ماهانه بیش از ۶۰۰ بیمار سرطانی جدید را پذیرش می کند اما تعداد تخت های بیمارستان محدود است و معمولا این تخت ها به کودکان اختصاص داده می شود. باقی بیماران سرطانی در اتاق های انتظار یا روی صندلی، داروهای شیمی درمانی را دریافت می کنند.

رویترز
رویترز

بر خلاف افزایش یافتن نیاز این مرکز به امکانات، دولت یمن سال گذشته تنها یک میلیون دلار بودجه از کمک های مالی بین المللی و منابع دولتی به این مرکز اختصاص داد.

رویترز
رویترز

علاوه بر کمبود امکانات، بسیاری از بیماران از پس هزینه های درمان بر نمی آیند.

خالد اسماعیل که دختر ۱۷ ساله اش تحت شیمی درمانی است به خبرگزاری رویترز گفت: «من تمام دارایی های ارزشمندم را فروختم و مقدار زیادی پول قرض کردم تا بتوانم هزینه درمان دخترم را پرداخت کنم.»

رویترز
خالد اسماعیل و دخترش که دستش را از دست داده استرویترز

او در ادامه افزود به علت عدم کامل شدن دوره درمانی، پزشکان مجبور شدند دست دخترش را از آرنج قطع کنند.

سازمان جهانی بهداشت تعداد بیماران سرطانی در یمن را ۳۵ هزار نفر تخمین زده که سالانه ۱۱ هزار نفر به تعداد این بیماران افزوده می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.