خبر فوری
This content is not available in your region

یواس اوپن؛ جوکوویچ دومین گراند اسلم فصل را گرفت

نظرها
یواس اوپن؛ جوکوویچ دومین گراند اسلم فصل را گرفت
اندازه متن Aa Aa

نوواک جوکوویچ، مرد اول تنیس جهان سومین مقام قهرمانی خود را در رقابت‌های آزاد آمریکا (یواس اوپن) در یک ماراتن نفس‌گیر جشن گرفت.

در دیدار فینال این مسابقات که روز یکشنبه در نیویورک برگزار شد، جوکوویچ ۳۱ ساله خوان مارتین آرژانتینی (مرد شماره ۳ تنیس جهان) را در سه ست پیاپی با نتایج ۶-۳، ۷-۶(۷/۴) و ۶-۳ شکست داد. نتیجه‌ای که به خودی خود عجیب و دور از انتظار نیست. اما این فینال ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه به طول انجامید. دو فینالیست در ست دوم ۹۵ دقیقه، یعنی بیشتر از یک دیدار فوتبال با یکدیگر جنگیدند.

این دومین گراند اسلم سال جوکوویچ صرب بود، آن هم پس از یک عمل سنگین در ماه فوریه. جوکوویچ که از ژوئن ۲۰۱۷ به مدت شش ماه از تمام میادین به دور بود، نتایج درخشان فصلی را باور نمی‌کند و می‌گوید: «اگربعد از عمل به من می‌گفتید قهرمان ویمبلدون و یو‌اس اوپن و مسترز سینسیناتی می‌شوم، باور کردنش برایم سخت بود.»

جوکویچ گراند اسلم پاریس، یا همان رولان گاروس را در یک چهارم نهایی و در برابر مارکو سسچیناتو از دست داد. اما در رقابت‌های سینسیناتی به میدان بازگشت. رسانه‌های فرانسوی او را ققنوس تنیس جهان می‌دانند. عنوانی که پس از مصدومیت سال گذشته و دو گراند اسلم اخیر، به هیچ وجه بی‌مسمی به نظر نمی‌رسد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.