خبر فوری

با توقف حفاری در آمریکا و انتظار اجرای تحریم‌های ایران قیمت نفت افزایش یافت

 نظرها
با توقف حفاری در آمریکا و انتظار اجرای تحریم‌های ایران قیمت نفت افزایش یافت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

قیمت نفت با توقف حفاری در آمریکا و پیش‌بینی فرارسیدن تاریخ اجرای تحریم‌های ایران در ماه نوامبر افزایش یافت.

بهای هر بشکه نفت خام دریای برنت با افزایش ۱.۰۹ دلاری (۱،۴ درصد) با قیمت ۷۷.۹۲ دلار معامله شد. با فرارسیدن بعدازظهر قیمت کاهش پیدا کرد و هر بشکه نفت خام دریای برنت با بهای ۷۷.۶۰ دلار داد و ستد شد.

نفت خام سبک آمریکا ۵۵ سنت افزایش یافت و هر بشکه با بهای ۶۸.۳۰ دلار فروخته شد.

یک کارشناس بازارهای نفت به خبرگزاری رویترز گفت: «سناریوی افزایش قیمت نفت در شش تا نه ماه آینده بر اساس دلایلی از جمله پیش‌بینی کاهش شدید صادرات نفت ایران بعد از اجرای تحریم‌های آمریکا، ناپایداری تولید نفت در کشورهای آشفته‌‌ای چون لیبی و ونزوئلا و جنگ تجاری احتمالی بین آمریکا و چین، پیش‌بینی شده است.»

این کارشناس افزود: «بر اساس این سناریو ما پیش‌بینی می‌کنیم که نفت خام دریای برنت بشکه‌ای ۸۰ دلار و بالاتر معامله شود.»

با اینکه کشورهای وارد کننده نفت ایران با اعمال تحریم‌های نفتی علیه این کشور مخالف هستند به نظر می‌رسد هیچ‌کدام از آن‌ها در برابر آمریکا مقاومت نکنند.

یک مشاور حوزه انرژی در این باره به خبرگزاری رویترز گفت: «با این‌که کشورها مخالفت خود را ابراز کرده‌اند، این شرکت‌های نفتی و گازی هستند که ریسک معامله با ایران را نخواهند پذیرفت.»

ریک پری، وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه و پنج‌شنبه با همتای خود از عربستان سعودی و روسیه دیدار خواهد کرد. هدف از این دیدارها تشویق این کشورها برای تولید بیشتر نفت به منظور جبران کاهش و جایگزین کردن صادرات ایران اعلام شده‌ است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.