خبر فوری

بازگشت «تنبیه با چوب» در مدرسه‌ای در آمریکا

 نظرها
بازگشت «تنبیه با چوب» در مدرسه‌ای در آمریکا
کپی رایت
Wesley Fryer
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مدرسه‌ای در ایالت جورجیای آمریکا از بازگشت تنبیه با چوب در نظام انضباطی این مرکز آموزشی خبر داد.

مدیران این مدرسه هفته گذشته رضایت‌نامه‌ای را برای والدین دانش‌آموزان ارسال کردند و رویه جدید در نظام انضباطی این مدرسه را معرفی کردند.

ناظم مدرسه، جودی بولینو، در این‌باره به تلویزیون محلی گفت: «در گذشته تنبیه بدنی هنجار بود و ما مشکلاتی را که امروز با آن مواجه هستیم، وجود نداشت.»

در رضایت‌نامه ارسال شده به والدین آمده است که تنبیه بدنی بعد از دو بار تذکر، اجرا می‌شود. در صورت تصمیم مسئولان آموزشی به اجرای تنبیه بدنی، والدین قبل از اجرای آن در جریان قرار می‌گیرند.

اجرای تنبیه در دفتر ناظم و پشت درهای بسته صورت می‌پذیرد. دانش‌آموز خاطی دستش را روی زانوهایش و یا روی میز قرار می‌دهد و ناظم با چوب چند بار بر پشت او می‌زند.

ناظم این مدرسه می‌گوید از میان رضایت‌نامه‌های ارسالی حدود ۱۰۰ خانواده پاسخ دادند که یک سوم والدین با اجرای تنبیه بدنی موافق بودند.

برخی از والدین از بازگشت تنبیه بدنی ابراز خوشحالی کردند و برخی دیگر با ابراز مخالفت شدید، این روش را محکوم کردند.

مسئولان آموزشی مدرسه به تلویزیون محلی گفتند که در صورتی‌که والدین مخالف اجرای تنبیه بدنی باشند، اخراج ۵ روزه می‌تواند جایگزین آن شود.

تنبیه بدنی کودکان در ایالت جورجیا و ۱۹ ایالت دیگر در آمریکا هنوز قانونی است ولی این مدرسه، تنها مدرسه‌ای است که آن را بخشی از نظام تربیتی خود قرار داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.