وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کمیسر اقتصادی اروپا: مشکل منطقه یورو ایتالیاست

 نظرها
پیر موسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و دارایی اتحادیه اروپا
پیر موسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی و دارایی اتحادیه اروپا -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کمیسر امور اقتصادی و دارایی اتحادیه اروپا ایتالیا را «مشکل» منطقه یورو اعلام کرد.

پیر موسکوویسی روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور در یک نشست مطبوعاتی در پاریس، ضمن دعوت از دولت راستگرای ایتالیا برای پی‌گیری اصلاحات اقتصادی و ارائه بودجه «معقول» برای سال آینده گفت: «در منطقه یورو مشکلی وجود دارد و آن ایتالیاست و مشکل ایتالیا کسری بودجه است. اقتصاد این کشور نیاز به اصلاحات دارد. ایتالیا با توقف اصلاحات و چاپ اسکناس نجات پیدا نمی‌کند.»

کمیسر اقتصادی اروپا همچنین ضمن یادآوری این که ایتالیا با ۱۳۰ درصد بدهی عمومی «کندترین آهنگ رشد اقتصادی» را در منطقه یورو دارد، افزود که مشکل عمده این کشور «کسری تولید» است.

وی افزود: «بودجه ایتالیا برای سال بعد باید در سطح اسمی باورپذیر باشد. من نمی‌خواهم عدد بدهم ولی این بودجه برای تلاش ساختاری اقتصادی هم باید واقع‌بینانه باشد.»

اصلاحات اقتصادی که کمیسیون اروپا از ایتالیا انتظار دارد، از یک سو هزینه‌بر است و از سوی دیگر موضوع اختلاف دو حزب قدرتمند در این کشور از جناح راست افراطی، یعنی حزب جنبش پنج ستاره به رهبری لوئیجی دی‌مایو، معاون نخست‌وزیر و حزب «لگا» (لیگ) به رهبری ماتئو سالوینی، وزیر کشور و معاون دیگر نخست‌وزیر است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید