خبر فوری

مبلغان بازی‌های ویدئویی و اینترنتی؛ رقیبان اینفلوئنسرهای اینستاگرامی

 نظرها
مبلغان بازی‌های ویدئویی و اینترنتی؛ رقیبان اینفلوئنسرهای اینستاگرامی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی‌ که توجه جامعه جهانی به اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی بخصوص اینستاگرام بر سبک زندگی نوجوانان است، گروهی از افراد اثرگذار از چشم بسیاری دور مانده است: مبلغان بازی‌های ویدئویی و رقابت‌های اینترنتی.

در سال‌های اخیر افراد زیادی سعی داشتند تا بر اثر گذاری بر کاربران شبکه‌های اجتماعی از روش‌های گوناگون کسب درآمد کنند. اینستاگرام یکی از مهمترین پلتفرم‌ها برای این افراد است که در اصطلاح به آنان اینفلوئنسر گفته می‌شود.

در همین راستا عده دیگری نیز تلاش کردند ویدئوهایی تولید کنند که هدف آن معرفی و تبلیغ بازی‌های ویدئویی است. این افراد از پلتفرم یوتیوب برای این امر بهره می‌جویند و برخی درآمدی بالاتر از میانگین جامعه دارند. بسیاری از اینفوئنسرهای اینترنتی از تولید محتوا و تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی به عنوان شغل اصلی خود یاد می‌کنند.

لوک فریج نوجوانی ۱۸ ساله اهل ایرلند است که پس از پایان دبیرستان هیچ تصمیمی برای شغل آینده خود نداشت. وی یک کانال یوتیوب تاسیس کرد و در آن به تبلیغ بازی‌های کامپیوتری پرداخت. این برای او در ابتداء یک تفریح بود اما در عرض ۶ ماه با جذب بیش از ۱۵۰ هزار فالوئر وی توانست درآمدزایی کند.

بیشتر بخوانید:

وی در گفتگو باخبرنگاران گفت: «درآمد حاصله از کانال وی با میزان متوسط بازدید کننده حدود ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار برحسب نوع ویدئو است.»

موسسه نیوزو که در ارتباط با بازی‌های ویدئویی، رقابت‌های اینترنتی و بازار موبایل تحقیق می‌کند اعلام کرد صنعت رقابت‌های اینترنتی قریب به ۱ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است و این میزان تا سال ۲۰۵۰ به ۴۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

بازی‌های ویدئویی و رقابت‌های اینترنتی از جمله تفریحات ارزان‌قیمتی محسوب می‌شوند که برای نوجوانان یا افرادی که توانایی مالی برای استفاده از سایر تفریحات را ندارند مقرون به صرفه است و به همین علت هر ساله بر تعداد علاقه‌مندان این حوزه‌ افزوده می‌شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.