خبر فوری

«آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند»

 نظرها
«آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مشاور وزیر انرژی ایران اعلام کرد تحریم‌های ایالات متحده نمی‌تواند صادرات نفت این کشور را به صفر برساند.

موید حسینی صدر، مشاور وزیر انرژی ایران روز سه‌شنبه گفت: «با توجه به تقاضای بالا و کمبود عرضه در بازار، تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند... دیگر تولیدکنندگان نفت نمی‌توانند جایگزین ایران شوند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده ماه مه سال جاری از توافق هسته‌ای قدرتهای جهانی با ایران موسوم به برجام خارج شد و اعلام کرد این عضو اپک را تحریم خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده همچنین از دیگر صادرکنندگان نفت عضو اپک نظیر عربستان سعودی و روسیه خواسته است با تولید بیشتر جایگزین ایران در بازار شوند.

گرچه واشنگتن در ماه جاری اعلام کرد برای برخی از واردکنندگان نفت ایران نظیر هند معافیت‌هایی قائل می‌شود اما این کشورها در نهایت باید خرید نفت از ایران را متوقف کنند.

پس از امضای برجام بسیاری از تحریم‌هایی بین‌المللی که علیه ایران وضع شده بود در سال ۲۰۱۶ برداشته شد. ایران سومین صادرکننده نفت در اپک به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.