وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ظریف: آمریکا نقض پیمان کرده است و نمی تواند به دنبال امضای پیمان باشد

 نظرها
ظریف: آمریکا نقض پیمان کرده است و نمی تواند به دنبال امضای پیمان باشد
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران می گوید آمریکا نمی تواند به دنبال امضای پیمان با ایران باشد در حالی که پیش از این تعهدات خود در پیمانهای دیگر را نقض کرده است.

وزیر خارجه ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: «آمریکا برجام را "توافقی شخصی بین دو دولت" خطاب می کند و مدعی است که به دنبال یک "پیمان" است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

توئیتر

وی افزوده است: «این اشتباه است. برجام توافقی بین المللی است که در قطعنامه شورای امنیت درج شده است. علاوه بر این آمریکا تعهدات پیمانی خود را نیز نقض کرده و با دو مورد شکایت در دیوان بین المللی دادگستری روبرو است. ظاهرا آمریکا درخواستها برای صلح را به سخره گرفته است.»

وزیر خارجه ایران همراه با توئیت خود ویدئویی از مراسم سخنرانی برایان هوک، رئیس کار گروه ایران در وزارت خارجه آمریکا را منتشر کرده است. در پایان سخنرانی برایان هوک که روز چهارشنبه در موسسه هادسن ایراد شد یکی از حاضران به وی اعتراض کرد.

این معترض پیراهنی به تن داشت که بر روی آن نوشته شده بود: «صلح با ایران!»

برایان هوک در سخنرانی خود نسبت به امضای یک پیمان با ایران ابراز امیدواری کرده بود. به گفته وی این پیمان علاوه بر برنامه هسته ای ایران، برنامه موشکی این کشور و نقش تهران در منطقه را نیز باید در بر بگیرد.

بیشتر بخوانید: