وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سرقت خودرو از پمپ بنزین در فرانسه؛ بی‌تفاوتی حاضران جنجالی شد

 نظرها
سرقت خودرو از پمپ بنزین در فرانسه؛ بی‌تفاوتی حاضران جنجالی شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز دهم سپتامبر، یک خودروی سرقتی با عبور از حصارهای امنیتی وارد فرودگاه لیون شد. پلیس راننده متخلف را بعد از چند دقیقه تعقیب و گریز، بازداشت کرد. چند روز پس از این حادثه، مالک خودرو با تعریف جریان سرقت، نسبت به گسست اجتماعی و بی‌تفاوتی شهروندان جامعه فرانسه هشدار داد.

بیشتر بخوانید: تعقیب و گریز در باند فرودگاه لیون فرانسه

دوربین‌های مدار بسته یک پمپ بنزین در دیژون تصاویر سرقت خودرو را ضبط کرده اند. فرد متهم سراغ خودرویی می‌رود که راننده آن مشغول بنزین زدن است. متهم تلاش می‌کند با زدن وی، خودرو را به سرقت ببرد، اما این دو نفر حدود ۱۲ دقیقه مقاومت می‌کنند. با وجود تردد زیاد خودروها در این پمپ بنزین، هیچکیس به کمک راننده نمی‌رود.

مالک خودرو -که در زمان وقوع حادثه در محل نبوده است- چهارشنبه شب در مصاحبه با فرانس‌انفو این صحنه را سورئال (فرا واقع‌گرایانه) توصیف کرد و گفت: «سارق خودرو را به فرودگاه لیون برد... شانس آوردیم. اگر با آن وضعیت به شهر می‌رفت، احتمالا باید منتظر فاجعه مثل کشتار نیس می‌‌شدیم... افرادی که در پمپ بنزین حضور داشتند دست‌کم می‌توانستند این آدم را محاصره کنند. نه چاقو و نه هیچ سلاح دیگری نداشت. اگر مسلح بود، بی‌عملی بقیه توجیه می‌شد اما او هیچ سلاحی نداشت.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید