خبر فوری
This content is not available in your region

آلمان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ را میزبانی می‌کند

نظرها
آلمان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ را میزبانی می‌کند
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) آلمان را به عنوان میزبان جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۴ اعلام کرد. ترکیه و آلمان دو نامزد نهایی برگزاری این تورنمنت بودند.

الکساندر چفرین، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا نام کشور میزبان را پنجشنبه ۲۷ سپتامبر در مراسمی در مقر کمیته اجرایی یوفا در شهر نیون سوییس اعلام کرد.

این در حالی است که فدراسیون‌های فوتبال آلمان و ترکیه ۶ روز پیش، یعنی ۲۱ سپتامبر گزارش یوفا درباره شرایط خود برای برگزاری مسابقات را دریافت کرده اند.

آلمان واحد و ترکیه، هیچیک تا کنون میزبان جام ملت‌های اروپا نبوده اند. در سال ۱۹۸۸، جام ملت‌های اروپا در آلمان غربی برگزار شد. نامزدی آلمان واحد برای میزبانی یورو۲۰۱۶ هم در برابر فرانسه شکست خورد.

جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۰ در ۱۲ کشور برگزار خواهد شد. هلند، آلمان، رومانی، مجارستان، آذربایجان،‌ روسیه، اسپانیا، ایتالیا، اسکاتلند، ایرلند، انگلستان و دانمارک، کشورهای میزبان این جام احتمالا استثنایی هستند.

به توییتر یورونیوز بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.