خبر فوری

«سفیدها را دار بزنید»؛ پلیس رپر فرانسوی را بازجویی کرد

 نظرها
«سفیدها را دار بزنید»؛ پلیس رپر فرانسوی را بازجویی کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس فرانسه نیک کنراد، رپر فرانسوی را به علت تشویق و دعوت به خشونت، بازجویی کرد.

نیک که با انتشار یک ویدیوکلیپ با نام «سفیدها را دار بزنید» ناگهان به چهره ای شناخته شده در رپ فرانسه تبدیل شد، در ترانه خود دیگران را به کشتن سفیدپوست ها و حتی شیرخواران سفید دعوت می کند:

«فوری بچه سفیدها را گیر بندازید/ پدر و مادرهارابگیرید/برای وقت گذرونی چهار قاچشون کنید/ بچه های سیاه رو همه رقمه همه جا پخش کنید....»

**

دادستانی پاریس پس از انتشار این ویدیو، نیک کنراد را تحت تعقیب قرار داد. وی امروز به پاسگاه پلیس مبارزه با خلافکاری در شهر کلیشی در حومه پاریس احضار و بازجویی شد.

مقام های قضایی می گویند در صورت اثبات اتهام، کنراد ممکن است تا پنج سال زندانی شود.

این رپر فرانسوی می گوید ترانه اش مانند یک آینه است و خشم نفرت سیاه پوستان از سفیدها را از دوره استعمار تا کنون نشان می دهد.

این نخستین بار نیست که یک رپر فرانسوی چنین جنجالی در این کشور بر می انگیزد. در سال ۲۰۱۱ میلادی، ویدیو کلیپ بوبا، رپر گانگستر با نام « Bakel City Gang» شماری از نمایندگان مجلس فرانسه را به فکر انداخت تا قانونی برای مبارزه با نژادستیزی علیه سفیدپوستان به تصویب برسانند؛ طرحی که هرگز به انجام نرسید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

**

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.