وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ثبت عجیب سرعت ۹۱۴ کیلومتر در ساعت برای یک راننده در بلژیک

 نظرها
ثبت عجیب سرعت ۹۱۴ کیلومتر در ساعت برای یک راننده در بلژیک
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شهروند لوکزامبورگی که به اتهام رد کردن سرعت مجاز رانندگی در بلژیک یعنی حداکثر ۷۸۹ کلیومتر در ساعت به دادگاه این کشوراحضار شده بود، سیستم قضایی و پلیس این کشور را به بی‌عدالتی متهم کرد.

به گزارش روزنامه لاموز، آقای لوک اچ قبول دارد که در بزرگراه شهر اودرگم در نزدیکی بروکسل، کمی بیشتر از سرعت مجاز، یعنی ۷۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می‌کرده، اما رادارهای کنترلی سرعت ۹۱۴ را برای وی ثبت کردند.

این فرد در دادگاه حاضر و از جریمه تبرئه شد اما برای رسیدن به این نتیجه مجبور شد وکیل بگیرد تا ثابت کند که سرعت ثبت شده توسط این رادار کنترلی اشتباه بوده است. او می‌گوید که اشتباه در ثبت سرعت توسط رادارهای ترافیک اتفاق می‌افتد، اما عجیب این است که چطور دستگاه قضایی بلژیک بر اساس چنین اشتباهی، حکم احضار او را صادر کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این اولین‌بار نیست که حسگر دوربین‌های کنترل ترافیک در بلژیک سرعت‌هایی باورنکردنی را ثبت می‌کند. در ماه مه امسال نیز رادار کنترل ترافیک برای یک راننده خودروی اوپل آسترا سرعت ۶۹۶ کیلومتر در ساعت را ثبت کرده بود.

حداکثر سرعتی که خودروهای غیر مسابقه‌ای و معمولی می‌توانند پیش از آتش گرفتن موتور به آن برسند ۴۴۷ کیلومتر در ساعت است. حتی سرعت قطار تندروی پاریس - بلژیک نیز حداکثر ۳۰۰ کیلومتر در ساعت است.

بیشتر بخوانید:ثبت سرعت غیرمجاز ۶۹۶ کیلومتر بر ساعت در بلژیک