خبر فوری
This content is not available in your region

کارشناسان سازمان ملل: گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کنید

نظرها
کارشناسان سازمان ملل: گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کنید
اندازه متن Aa Aa

کارشناسان سازمان ملل می گویند بشر برای محدودسازی میزان گرمایش کره زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد باید در روند زندگی خود تغییراتی «سریع» و «بی سابقه» ایجاد کند.

مجمع بین المللی تغییرات آب و هوایی در گزارشی ۴۰۰ صفحه ای نسبت به پیامدهای افزایش بیش از ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین هشدار داده است. بنا به اعلام کارشناسان سازمان ملل موج گرما، خشکسالی و وقوع سیل بر اثر طوفان های شدید از جمله تبعات افزایش بیش از ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین خواهد بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بنا به این گزارش محدودسازی میزان افزایش دمای کره زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد برای ساکنان کره زمین و اکوسیستم (زیست بوم) طبیعی کره زمین «به وضوح سودبخش» خواهد بود.

در حالی در گزارش مجمع بین المللی تغییرات آب و هوایی به افزایش ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین اشاره شده است که کشورهای مختلف در توافق پاریس در سال ۲۰۱۵ بر سر محدودسازی افزایش دمای کره زمین به دو درجه سانتیگراد به توافق رسیده بودند.

کارشناسان سازمان ملل متحد در گزارش خود تاکید کرده اند که در صورت ادامه روند کنونی افزایش ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین بین سالهای ۲۰۳۰ تا ۲۰۵۲ محقق خواهد شد.

مجمع بین المللی تغییرات آب و هوایی هشدار داده است که پیامدهای افزایش بیش از ۱.۵ درجه ای دمای کره زمین می تواند «برگشت ناپذیر» باشد. از جمله این پیامدها نابودی برخی از گونه های جانوری و گیاهی است.

در گزارش کارشناسان سازمان مل متحد از بیش از شش هزار تحقیق در مورد تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین استفاده شده است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.